Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Müftüler Şanlıurfa'da din görevlileriyle buluştu

Müftüler Şanlıurfa'da din görevlileriyle buluştu

Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa İl Müftülüğü tarafından "Şanlıurfa Kendisine Hizmet Eden Müftülerini Unutmadı" konulu program düzenlendi.

Giriş Tarihi: 20 Ekim 2014 Pazartesi 09:49
Müftüler Şanlıurfa'da din görevlileriyle buluştu

ŞANLIURFA – İl Müftülüğü tarafından "Şanlıurfa Kendisine Hizmet Eden Müftülerini Unutmadı" konulu program düzenlendi. İl Müftülüğün davetiyle daha önce Şanlıurfa 'da görev yapmış müftülerden Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri İsmail Canbolat , emekli müftü Osman Şarklı , emekli müftü Bahattin Bildik, Başkanlık Müftüsü İbrahim Duman, Burdur İl Müftüsü Hıdır Bayrak, Şanlıurfa’ya gelerek din görevlileriyle hasbihal yaptılar.

SGK toplantı salonunda düzenlenen program, Karaköprü İlçe Müftüsü Ahmet Altıok'un Kuranı Kerim tilaveti ile başladı. Programda açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü İhsan Açık, Şanlıurfa'nın vefalı bir şehir olduğunu ve kendisine hizmet edenleri unutmadığını söyledi. Müftü Açık Şanlıurfa'da görev yapmış müftüleri davet etmekle başta din görevlileri olmak üzere vefanın yaygınlaşmasını ve bunun örnek olmasını istediğini söyledi.

Diyanet işleri Başkanlığı Müşaviri olarak görev yapan İsmail Canbolat yaptığı konuşmada eski görevlilerden ve vefat etmiş olanlardan bahsetti. Onlarla ilgili hatıralarını anlattı. Görevi esnasında Urfa’ya Şanlı unvanının verildiği söyledi.

Daha sonra Başkanlık Müftüsü olarak görev yapan İbrahim Duman, -44 dereceyi gördükleri Ardahan'dan +56 derecenin görüldüğü Urfa'ya geldiğini söyledi. Müftü Duman; ''Urfa'nın insanı sıcak kanlıdır, Urfa'da görev yapıp da ayrılan memurlardan memnun olmayanı görmedim, duymadım, Urfa farklı bir yer, içinde bulunan kıymet bilmiyor.”dedi. (Sedat Kuşulay-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com