Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Müftüden, Regaip Kandil'i mesajı

Müftüden, Regaip Kandil'i mesajı

Giriş Tarihi: 16 Haziran 2010 Çarşamba 17:48
Müftüden, Regaip Kandil'i mesajı

13 Haziran 2010 Pazar günü dini geleneğimizde üç aylar diye bilinen, mübarek gün ve geceleriyle bereketli bir maneviyat mevsimi olarak nitelendirilen Recep, Şaban ve Ramazan aylarının manevi atmosferine girmiş bulunuyoruz.

17 Haziran 2010 Perşembe gününü Cuma'ya bağlayan gece ise "Regaib Kandili"ni idrak edeceğiz. Regaib, Kelime manası itibariyle; çok sevilen sayılan, pahası ağır olan ihsanlar, fazilet ve bereket demektir. Bu gecede Cenab-ı Hakkın ihsanı, affı, sağnak, sağnak  yağar.

Üç aylar ve içerisinde barındırdığı kandiller giderek yalnızlaşan, maddi imkânı artmasına rağmen ruhi yönelişlerini yitiren günümüz insanı için bir diriliş fırsatıdır. Bu zaman dilimi sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik beraberlik ve kardeşliğin güçlenmesine insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına vesile olmalıdır. Bu günlerde Rabbimize yönelmel, dua, zikir, tevbe ile arınmalı, Kur'an'ın  manasını  özümsemeye çalışmalıyız.

Bütün Müslümanların, Şanlıurfa halkımızın ve personelimizin Regaib kandilini tebrik ediyor, ülkemizin, İslâm âleminin birlik ve beraberliğine, insanlığın barış ve huzuruna, bütün müminlerin tövbelerinin ve dualarının kabul edilerek affedilmelerine vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.

Ramazan TAHİROĞLU

Şanlıurfa Müftüsü

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com