Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Müftü İhsan Açıktan Camiler Haftası açıklaması: Camilere kütüphane kurulacak

Müftü İhsan Açıktan Camiler Haftası açıklaması: Camilere kütüphane kurulacak

Şanlıurfa İl Müftülüğü yaptığı basın açıklamasında her yıl Ekim ayının ilk haftasında ilan edilen ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında tüm camilerde kütüphane oluşturacaklarını açıkladı.

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2016 Cumartesi 07:21
Müftü İhsan Açıktan Camiler Haftası açıklaması: Camilere kütüphane kurulacakHer yıl Ekim ayının ilk haftasında ilan edilen ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası`nda bu yılki tema ‘Cami ve Kitap` olarak belirlendi. Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, konu ile ilgili Şanlıurfa İl Müftülüğünde bir basın açıklaması düzenledi.

1986 yılından bu yana kutlanmakta olan ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası` özellikle son yıllarda seçilen temalarla kamuoyuna daha etkili mesaj verilmeye çalışıldığını belirten Açık, hafta boyunca çeşitli faaliyetlerle halkı camilerde kitap okuma konusunda bilinçlendireceklerini söyledi.

İslam’ın ilk emrinin ‘Oku’ olduğunu hatırlatan Açık, bu kapsamda zamanla tüm camilerde kütüphaneler oluşturacaklarını söyledi.

Bu yılki temanın önemine değinen Açık, şöyle konuştu:

“Bizim buradaki amacımız kitaba dikkat çekmek, kitap okumaya dikkat çekmek ve bunu cami ile buluşturmaktır. Camide kitap okunabilsin, camide kitap okuma yeri olsun, camide kütüphane olsun istiyoruz. Bununla camide bir okuma kültürü oluşturarak camiyi daha işlevsel bir hale getirmeye çalışacağız. Bu amaçla herkesin kitap okuması için tüm camilerde kütüphaneler oluşturacağız.a” (Osman Gülebak-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com