Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Müftü Açık'tan önemli açıklama: Camilerin sorunları çözüm bekliyor

Müftü Açık'tan önemli açıklama: Camilerin sorunları çözüm bekliyor

Şanlıurfa’daki eski camilerde engelli ve kadınlar konusunda hâlâ birçok eksiğin olduğunu hatırlatan Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, bu sorunları halletmeye çalıştıklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2016 Perşembe 14:15
Müftü Açık'tan önemli açıklama: Camilerin sorunları çözüm bekliyor

 

Din Görevlileri ve Camiler Haftası kapsamında her yıl gündeme getirilen farklı tema ve konulara rağmen eski camilerde hâlâ sorunlar devam ediyor.

Özellikle eski camilerde, çocuklar, kadınlar ve engellilerle ilgili çözülmesi gereken birçok sorunun olduğunu belirten Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, bu sorunların giderilmesi için çabaladıklarını söyledi.

Camilerdeki eksikliklerin kendilerine bildirilmesini isteyen Açık, “Engellilerle ilgili toplantı yaptığımız zaman baktık ki bir şey elde edememişiz. Yeni yapılan camilerimizde engellilere ya da kadınlara yönelik herhangi bir şey yapamadık. Eskiden yaptığımız temalar ne durumda? Bu temalar sadece o haftada mı kaldı? Bu hususta sizden yardım bekliyoruz. Engellilerle, kadınlarla ya da çocuklarla ilgili herhangi bir camimizde sıkıntı varsa bize bildirin.” dedi.

Bayanların tarihi camilerde abdest alma sorunu yaşadığını ifade eden Açık, belediye ile girişimde bulunduklarını ve sorunların birkaç ay içerisinde halletmeye çalışacaklarını söyledi.

Engellilerin camilerde namaz kılma sorununun hâlâ devam ettiğini dile getiren Açık, “Engellilerle ilgili bazı camilere baktık. Hakikaten biz engel olmuşuz. Camilerde rampa yapmışız engelli için. Engelsiz bir insan dahi oradan çıkamıyor. Gelip bize şikâyette bulunduklarında ise biz üzülüyoruz. 'Hocam camiye gidemiyoruz, namazlarımızı kılamıyoruz' diyorlar.” şeklinde konuştu.

Bu yıl Din Görevlileri ve Camiler Haftası kapsamında her camiye bir kütüphane kurmayı düşündüklerini söyleyen Açık, amaçlarının kütüphanesiz bir caminin kalmaması olduğunu sözlerine ekledi. (Osman Gülebak-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com