Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat MŞÜ'de İslami İlimler Konferansı verildi

MŞÜ'de İslami İlimler Konferansı verildi

Muş Alparslan Üniversitesinde (MŞÜ) 'İslami İlimler: Dünü ve Bugünü' konulu konferans gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 1 Kasım 2014 Cumartesi 18:23
MŞÜ'de İslami İlimler Konferansı verildi

 Alpaslan Üniversitesi Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonu'nda, Prof. Dr. Süleyman Uludağ tarafından ‘İslami İlimler: Dünü ve Bugünü’ konulu konferans verildi.

Konferansın açılış konuşmasını yapan İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Prof. Dr. Süleyman Uludağ'ın kendi alanında bir duayen olduğuna vurgu yaparak, kendisini ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

MŞÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özcan tarafından yapılan plaket takdiminin ardından konuşmasına başlayan Prof. Dr. Süleyman Uludağ, konferansın konusunun bir sempozyumda tartışılacak nitelikte önemli ve geniş olduğuna vurgu yaptı. Konuyu, kısa zaman diliminde ana hatlarıyla açıklayacağını ifade eden Uludağ, Allah'ın ve Kur'an'ın ilme verdiği önemden bahsederek, “İlim, Allah'ın sıfatıdır. Cenabı Hak, Âlim’dir ve bizlerin de ilim sahibi olmamızı ister.” dedi.

Peygamberimizden günümüze İslami ilimlerin gelişimini özetleyen Uludağ, “Kur'an, ilim tahsil etmemizi ister ve âlimleri över. Sahabe döneminde de ilmin önemine dair çok şey söylenmiştir. Peygamber efendimiz, 23 yıllık tebliğ dönemi boyunca birçok şeyden bahsetti. Vefat ettiği zaman, o toplumun şartları için ilim, irfan, ahlak ve fazilet bakımından yetişmiş nesil bırakarak bu dünyadan ayrıldı.” şeklinde konuştu.

Konferans, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi. (Sezer Özer-İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Nihayet Eyüp Nebi makamına el attılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com