Advert
Advert
Advert

MSN Çinden Türkiye özel sayfası

MSN Çinden Türkiye özel sayfası
MSN Çinden Türkiye özel sayfası

Web sayfasında yapılan yarışmayı kazanan 2 Çinli, Muğla Valiliğinin katkılarıyla Bodrumda bir hafta tatil yapacak.

Pekin Kültür ve Tanıtma Müşaviri İlknur Yiğit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, MSNin Çinli yöneticilerini 2 ay önce yapılan Türkiye-Yunanistan ortak tanıtım gezisinde Türkiyede ağırladıklarını belirterek, Ülkemizden büyülenerek döndüler. Daha çok Çinlinin Türkiyeyi tanımasına yönelik projemize gönüllü katkı vermeyi kabul ettiler dedi.

Çinlilerin hemen hemen her yerde Türkiye ile karşılaşmaya başladığını anlatan Yiğit, gazeteler, dergiler, bilboardlar, otobüsler, taksiler derken şimdi en büyük tanıtımı tek kuruş harcamadan internetten yapmaya başladıklarını söyledi.

İnternet abonesinin 450 milyona ulaştığı, kullanıcısının ise 600 milyonu aştığı Çinde, MSNyi günde ortalama 70 milyon kişinin ziyaret ettiğini anlatan Yiğit, bu verilerin Çinlilerin hemen hemen her konuda kaynak olarak interneti kullandığını ortaya koyduğunu söyledi.

Bugüne kadar internet medyasına ücretli tanıtım ilanları verdiklerini dile getiren Yiğit, Tanıtım projemiz kapsamında artık MSN Çinde Türk Bayrağı dalgalanıyor. Tanıtımın en iyisini ve en büyüğünü tek kuruş ödemeden yaptık. Zenginleşen Çinliler dünyaya açılıyor, tatil seçeneklerinde artık bölgelerindeki ülkelerden başka yerler bulunuyor diye konuştu.

ŞANSLI 2 ÇİNLİ BODRUMDA TATİL YAPACAK

Yiğit, MSN Çinde bir de yarışma düzenlendiğini ifade ederek, şu bilgileri verdi:

Çinin en büyük ulusal tatili olan 1-8 Ekim tarihlerinde birisi fotoğrafçı diğeri kadın 2 kişiyi Bodrumda ağırlayacağız. Fotoğrafçılar siteye kendi çektikleri resimleri yükleyecek, kadınlar da hem kendi resimlerini hem de nasıl bir Türkiye tatili hayal ettiklerini anlatacaklar.

Bu girdiler de Çinliler tarafından oylanacak. Şartımız ise gidecek fotoğrafçı en az 500 resim getirecek ve seçilecek resimlerle birlikte MSN Seyahat sayfasında en az 5 makale yazacaklar.

Yarışmanın geçtiğimiz hafta sonu başladığını ve ilginin şaşırtıcı biçimde yüksek olduğunu belirten Yiğit, 15 bin Çinlinin yarışmaya katıldığını kaydetti.

Ayrıca Çinden giriş yapılan MSN Messengera bağlanıldığı anda açılan pop-up ile Türkiyede tatil ödüllü yarışmanın duyurulduğunu ifade eden Yiğit, Burada 50 bin Yuanlık (7 bin 500 dolar) tatil kazanabilirsiniz deniliyor diye konuştu.

Çinli turistleri çekmek için yürütülen görüşmeler çerçevesinde, MSNdeki yarışmayı kazananları Muğla valiliğinin katkılarıyla Bodrumda ağırlayacaklarını bildiren Yiğit, başından sonuna yüzbinlerce dolarlık harcamayla mümkün olabilecek proje kapsamında, uçak biletlerinin de THYden Barter Anlaşmasıyla karşılandığını söyledi.

Yiğit, MSN Çin yöneticilerinin de işbirliğinden memnuniyet duyduğunu, İlk kez Türkiye ile gerçekleştirilen bu tür faaliyeti başka konseptlerde de devam ettirmek istediklerini kendileriyle paylaştıklarını sözlerine ekledi.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!