Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Motosella Yilin İyilik Hareketi Ödülü Verildi

Motosella Yilin İyilik Hareketi Ödülü Verildi

Türkiye'de artan iş ve trafik kazalarına dikkat çekmek adına 2009 yılından bu yana araştırma yapan oyunun yazarı yönetmeni Zahrettin Çelik’in yaptığı Sanat Danışmanlığını Şevket Çoruh Vatan Şaşmaz gibi önemli isimlerin görev aldığı “Kazasız Kul Olmaz” adlı tiyatro oyunu 81 ilde sahnelenmek üzere yürütülmektedir.

Giriş Tarihi: 29 Ağustos 2016 Pazartesi 15:42
Motosella Yilin İyilik Hareketi Ödülü Verildi

 

Kazalarda Dünya genelinde 3. Avrupa’da ise 1. Sıradayız Dünya genelinde sadece 1 yılda 1.6 milyon insan yaşamını yitirmektedir. Bu kayıplar sosyo-ekomik ve sosyokültürel tahribi hepimiz ana haberlerde şahit oluyor.
Motosella şu ifadeleri kullandı: “Bu tarz projelerin yaygınlaşmasını ve toplumun Trafik ve iş kazaları alakalı sorunlarını sahnede izlemeleri çocuklar ve yetişkinlerin gelişimlerine katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu itibarla, KAZASIZ KUL OLMAZ adlı bu çalışmayı çok değerli ve farklı gördük. Bir nebze de olsa destek olabildiysek ne mutlu bize” dedi.
Seyirciler Emniyet Kemeri Taktı
Dünyada bir ilke imza attılar; Koltuklarda özel olarak emniyet kemeri tasarlandı. Anons geldikten sonra seyirciler emniyet kemerlerini takıyor ve kemer takılmadan oyun başlamıyor. Konukların çocuklarıyla ilk defa böyle yararlı bir etkinlikte bulunmalarından çok memnun olduklarını bu tarz projelerin çoğalmasını ifade ettiler.
Kazasız Kul Olmaz oyununu yazan ve yöneten Zahrettin Çelik ise; “Bu projemizi birçok kurum ve kuruluş farklı alanlarda desteklemektedir. Bunların arasında yer alan Motosella ekipman konusunda destek oldu. Bu çok anlamlıydı bizim için. Her kesimin ufak da olsa katkı sağlamasının gerçek anlamda geliştirici rol oynadığına şahit olduk. Projeye desteklerinden ve değerli katılımlarından dolayı müteşekkir olduğumuzu bir kez daha ifade etmekte yarar görüyoruz” dedi.

OYUNUN KÜNYESİ:
Yazan ve Yöneten : Zahrettin Çelik
Sanat Danışmanı : Şevket Çoruh
Vatan Şaşmaz
Proje Danışmanı : Prof Dr Mehmet Zelka (Üsküdar Üniv Rektör yrd)

: Analitik Yaşam Grubu - Ali Yüce Güler

: Yusuf Erbaş

:İbrahim Biter

: Mehmet Remzi Tanış (gazeteci)

: Levent Tekin

: Mehmet Ali Nalbant (yapımcı –yönetmen)

Adnan Tüzün (avukat)

: Öznur Simav (Pedagog)

: Acil Tıp Teknisyenleri Derneği

Kostüm : İstanbul Gelişim Sanat

Türü : Trajikomik

İzleyici kitlesi : 7'den 70'e

Ödül Tasarım : Gündoğdu Kristal

Basın Danışmanı : Pro Media- Hayriye Hande Şen

Reklam Strateji : Good Job

Grafik :Merve Budak

Koordinatörler

: Sermin Ortaç

: Sümeyra Taşdemir Karaca

: İsmail Çelebi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com