Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Motorola'dan oğul Uzan'ın hesaplarına haciz

Motorola'dan oğul Uzan'ın hesaplarına haciz

Uzan ailesinin malvarlığını donduran Motorola, bu kez de babası adına işlem yaptığı iddiasıyla Cem Uzan'ın oğlu Sinan'ın hesaplarına haciz koydu. Yazışmaları Motorola'nın tuttuğu K2 dedektiflik şirketi ortaya çıkardı.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2014 Salı 11:09
Motorola'dan oğul Uzan'ın hesaplarına haciz

Uzan ailesinden 2002'de başlayan Telsim davasında 2.6 milyar dolar alacağını tahsil edemeyen Motorola, New York'ta açtığı davada elektronik takip izni almıştı. Google, Microsoft, Yahoo ve AOL bu karara uyarak Uzan'a ait tüm mail adreslerindeki tüm yazışmaları Motorola'ya verdi. Motorola'nın tuttuğu K2 dedektiflik şirketinin dünyanın dört bir yanında Uzan ailesi hakkında yaptığı çok geniş kapsamlı araştırma, 12 yıllık alacak-verecek kavgasında dönüm noktası oldu.Tüm yazışmaları takipteK2 dedektifleri geçen yıl önce Uzanlar'ın Ürdün'de Jordan Dubai Islamic Bank adında bir bankayı kontrol ettiğini tespit etti. Bu bankadan uluslararası bankalara gönderilen paralar dondurulup Motorola'ya aktarıldı.

Ardından Hakan Uzan'ın Boston'da özel eşyalarını sakladığı bir depo ve 2011 model Porsche Panamera otomobili tespit edildi ve el konuldu. 13 Şubat 2013'te Motorola ABD'li yargıç Jed Rakoff'a çok önemli bir kararı kabul ettirdi. Bu kararda Uzanlar adına işlem yapan kişilerin listesi yer alıyordu ve sadece Motorola ekibi ile mahkeme heyetinin görmesine izin verilen gizli listede Cem Uzan'ın ilk evliliğinden doğma oğlu Sinan Kemal Uzan'ın (27) adı da vardı.

Motorola dedektifleri, Cem Uzan'ın maillerinden baba-oğulun yazışmalarını inceleyerek Sinan'ın Uzan ailesi adına hareket ettiğini ileri sürdü.Hesaplarına haciz geldiBu gerekçeyi yerinde gören yargıç Rakoff ABD vatandaşı olan ve 2013'ten beri New York'ta yaşayan Sinan Uzan'ın Amerikan bankalarındaki tüm hesaplarının dondurulmasına karar verdi.

ABD'de Ankaa LLC adlı bir şirketin de sahibi olan Sinan Uzan'ın Bank of America'daki iki hesabı donduruldu ve haczedilerek hesapta bulunan 27 bin 823 dolar Motorola'ya aktarıldı. Ayrıca internet alışverişlerinde kullandığı Paypal hesabı da askıya alındı.‘Baba neler oluyor?'Bu duruma anlam veremeyen Sinan, babasına bir mail göndererek kendisine yardımcı olunmasını istedi. Ancak Uzanlar mail trafiğinin halen Motorola dedektifleri tarafından izlendiğinden haberdar değildi.

Davanın halka açık dosyaları arasına giren bu yazışmalarda Sinan'ın babasına hesabının dondurulması ile ilgili belgeleri forward ettiği, oğluyla yazışmalarını İngilizce yapan Cem Uzan'ın da "Seni bu kargaşadan kurtarmak için elimden geleni yapacağım" diye cevap yazdıktan sonra uzun yıllardır kendisiyle birlikte çalışan Emin Şirin'e mail atarak oğlu için bir avukat bulunması talimatı verdiği görüldü. Şirin ABD'den Dan Tan isimli bir kişiye gönderdiği mailde, ‘Avukatlık ücretinin Cem Uzan tarafından ödendiğinin kesinlikle belli olmaması' uyarısı yapması dikkat çekti.

Kaynak: Vatan

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Son Dakika! İbrahim Ayhan Gözaltına alındı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com