Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat MOTİF Vakfı'ndan Sempozyum‏

MOTİF Vakfı'ndan Sempozyum‏

T.C. Harran Üniversitesi Rektörlüğü, T.C. Şanlıurfa Belediyesi ve Motif Vakfı işbirliğinde düzenlenecek “Halk Kültüründe İktisat ve Ticaret Uluslararası Sempozyumu” 27-28-29 Nisan 2012 tarihlerinde Şanlıurfa’da gerçekleştirilecek

Giriş Tarihi: 25 Nisan 2012 Çarşamba 22:46
MOTİF Vakfı'ndan Sempozyum‏


T.C. Harran Üniversitesi Rektörlüğü, T.C. Şanlıurfa Belediyesi ve Motif Vakfı işbirliğinde düzenlenecek “Halk Kültüründe İktisat ve Ticaret Uluslararası Sempozyumu” 27-28-29 Nisan 2012 tarihlerinde Şanlıurfa’da gerçekleştirilecek.

Yurt içinde ve yurt dışından katılımcıların bildirilerinin yer alacağı sempozyumda Halk Kültüründe İktisat ve Ticaret ana başlığından yola çıkılarak; “ İktisadi ve Ticari Tarih (Tarihte İktisadi ve Ticari Hayat, Vergiler ve Devlet Gelirleri) “, Ticarette Örf-Adet-Gelenekler (Geleneksel Ticari Ahlak, Ticari Hukuk, Ticari İlişkiler) , ( Ticaret ve Sanatta Geleneksel Yapı ve Kurumlar (Esnaf Teşkilatı-Ahilik-İmece-Dayanışma-İktisadi Örgütlenme) , Halk Kültüründe Ticari Ürünlerin Üretilmesi, Depolanması, Pazarlanması ve Markalaşma ,  Geleneksel Ticarette Nakliyat ve Ulaşım ,  Geleneksel Ticaret Yapıları ve Mekânları (Bedestenler, Arastalar, Pazarlar, Çarşılar v.b.) , Halk Kültüründe Ölçü-Tartı ve Hesap Kavramları ,  Geleneksel Üretici ve Esnaf Giyim – Kuşamı , Ticari Ürünlere Geleneksel Sanat ve Estetik Uygulamaların Katkısı ,  Somut Olmayan Halk Kültürü Ürünlerinde İktisadi ve Ticari Sözler (Atasözleri, Deyimler Bilmeceler, Dualar, Yeminler, Nasihatler, Maniler, Türküler, Satıcı Sözleri)
konuları ele alınacak.

Motif Vakfından yapılan yazılı açıklamada ; Yurt içinden ve yurt dışından 141 bilim adamını bir araya getirecek olan “Halk Kültüründe İktisat ve Ticaret Uluslararası Sempozyumu”na siz değerli basın mensuplarımızın katılımı bizleri onurlandıracak.

Sempozyum Açılışı: 27 Nisan 2012 - Cuma Saat: 10.00’da  Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu Osmanbey Yerleşkesi – ŞANLIURFA gerçekleştirilecek etkinlik 27 Nisan 2012 - Cuma Saat: 20.00’da kokteyl verilecek.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa Valiliği derneklerle toplantı yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com