Advert
Advert
Advert

MOTİF Vakfı'ndan Sempozyum‏

T.C. Harran Üniversitesi Rektörlüğü, T.C. Şanlıurfa Belediyesi ve Motif Vakfı işbirliğinde düzenlenecek “Halk Kültüründe İktisat ve Ticaret Uluslararası Sempozyumu” 27-28-29 Nisan 2012 tarihlerinde Şanlıurfa’da gerçekleştirilecek

MOTİF Vakfı'ndan Sempozyum‏
MOTİF Vakfı'ndan Sempozyum‏


T.C. Harran Üniversitesi Rektörlüğü, T.C. Şanlıurfa Belediyesi ve Motif Vakfı işbirliğinde düzenlenecek “Halk Kültüründe İktisat ve Ticaret Uluslararası Sempozyumu” 27-28-29 Nisan 2012 tarihlerinde Şanlıurfa’da gerçekleştirilecek.

Yurt içinde ve yurt dışından katılımcıların bildirilerinin yer alacağı sempozyumda Halk Kültüründe İktisat ve Ticaret ana başlığından yola çıkılarak; “ İktisadi ve Ticari Tarih (Tarihte İktisadi ve Ticari Hayat, Vergiler ve Devlet Gelirleri) “, Ticarette Örf-Adet-Gelenekler (Geleneksel Ticari Ahlak, Ticari Hukuk, Ticari İlişkiler) , ( Ticaret ve Sanatta Geleneksel Yapı ve Kurumlar (Esnaf Teşkilatı-Ahilik-İmece-Dayanışma-İktisadi Örgütlenme) , Halk Kültüründe Ticari Ürünlerin Üretilmesi, Depolanması, Pazarlanması ve Markalaşma ,  Geleneksel Ticarette Nakliyat ve Ulaşım ,  Geleneksel Ticaret Yapıları ve Mekânları (Bedestenler, Arastalar, Pazarlar, Çarşılar v.b.) , Halk Kültüründe Ölçü-Tartı ve Hesap Kavramları ,  Geleneksel Üretici ve Esnaf Giyim – Kuşamı , Ticari Ürünlere Geleneksel Sanat ve Estetik Uygulamaların Katkısı ,  Somut Olmayan Halk Kültürü Ürünlerinde İktisadi ve Ticari Sözler (Atasözleri, Deyimler Bilmeceler, Dualar, Yeminler, Nasihatler, Maniler, Türküler, Satıcı Sözleri)
konuları ele alınacak.

Motif Vakfından yapılan yazılı açıklamada ; Yurt içinden ve yurt dışından 141 bilim adamını bir araya getirecek olan “Halk Kültüründe İktisat ve Ticaret Uluslararası Sempozyumu”na siz değerli basın mensuplarımızın katılımı bizleri onurlandıracak.

Sempozyum Açılışı: 27 Nisan 2012 - Cuma Saat: 10.00’da  Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu Osmanbey Yerleşkesi – ŞANLIURFA gerçekleştirilecek etkinlik 27 Nisan 2012 - Cuma Saat: 20.00’da kokteyl verilecek.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı