Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Motif Vakfı’ndan Rektör Mutlu’ya ödül

Motif Vakfı’ndan Rektör Mutlu’ya ödül

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, Motif Vakfı’nın Özel Ödülü’ne layık görüldü. Rektör Mutlu’ya ödülünü İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sıddıka Semahat Demir verdi.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2013 Pazar 23:51
Motif Vakfı’ndan Rektör Mutlu’ya ödül

Motif Vakfı’nın 19. Halk Bilim Ödül Töreni nedeniyle Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu’nda düzenlenen tören salgı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra açılış konuşması yapan Motif Vakfı Başkanı M. Zeki Baykal, vakfın kuruluş amacını ve yaptığı çalışmaları anlattı. Motif Vakfı’nın halk kültürünün tarihsel derinliği ve zenginliği dikkate alınarak araştırma, inceleme, geleceğe aktarma ve tanıtma açısından faaliyet alanını genişletmek amacıyla kurulduğunu belirten Baykal, vakfın, kuruluşundan bu yana temel felsefesinin “halk bilimine ve halk kültürüne hizmette önce halk” olduğunu anlattı.

M.Zeki Baykal’dan sonra söz alan İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sıddıka Semahat Demir, folklorun bir ülkenin kültür mirası olduğunu söyledi. Bu mirasla yetiştiğini ve ABD’de kaldığı sürece de aynı kültürü yaşadığını hatırlatan Prof. Dr. Demir, bu akşam giydiği kıyafetle ülkesini ABD’de temsil ettiğini vurguladı.

Daha sonra geçilen ödül töreninde Motif Özel Ödülü’ne layık görülen Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu’ya ödülü İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sıddıka Semahat Demir tarafından taktim edildi. Rektör Mutlu, ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, mühendis kökenli bir akademisyen olmasına rağmen folklorun gönlünde ayrı bir yeri bulunduğunu söyledi. Rektör Mutlu, 25 yıldan beri Türk Halk Kültürü’ne hizmet eden Motif Vakfı’ndan ödül aldığı için de mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

Davetliler, ödül alan sanatçılar İzzet Altınmeşe, Selahattin Alpay, Belkıs Akkale, Süreyya Davulcuoğlu, Nuray Hafiftaş, Adile Kurt Karatepe’nin türküleri ve bazı yörelerin halk oyunları ekiplerinin gösterileri ile güzel bir gece geçirdiler.

Bu arada, yazarımız Müslüm Aktürk, Rektör İbrahim Halil Mutlu’yu tebrik ederek kendisiyle bir süre sohbet etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HARRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘BAŞARININ YOLLARI’ SÖYLEŞİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com