Advert
Advert
Advert

Molla Mustafa Barzani için mevlit okutuldu

MARDİN - Mardin'in Kızıltepe ilçesinde PDK tarafından Molla Mustafa Barzani'nin vefat yıldönümü nedeniyle mevlid okutuldu.

Molla Mustafa Barzani için mevlit okutuldu
Molla Mustafa Barzani için mevlit okutuldu

Molla Mustafa Barzani’nin vefat yıl dönümünde PDK (Platforma Demokratên Kurd) tarafından Kızıltepe'de (Qoser) bir program düzenlenerek mevlid okutuldu.

1 Mart 1979 yılında vefat eden molla Molla Mustafa Barzani için düzenlenen programda, Platforma Demokratén Kurd (Kürt Demokratlar Platformu) Mardin temsilcisi Kasım Buğurcu tarafından Mevlid-i Şerif okundu.

Yapılan programla ilgili açıklamada bulunan PDK meclis üyesi Hamit Kılıçaslan, “Maalesef bugün kendisi burada bulunduğumuz efsanevi lider molla Mustafa Barzani’nin dünyadan göç edişinin günüdür. Molla Mustafa’yı Kürt’ler için mücadele etmiş diğer liderlerden ayıran özellik hem pratikte hem siyasette dünya çapında Kürt hareketini belli bir sıçramaya götürmüş olmasıdır. Bugün Ortadoğu’da, dünyada gelişen bu olumsuzluklar içerisinde Molla Mustafa Barzani’nin o dönemde uyguladığı siyasete muhtaç olduğumuzu görüyoruz.” diye konuştu.

Mardin il temsilcisi Kasım Buğurcu ise “PDK Mardin il temsilciliği olarak bugün Kürt önderlerinin saygın şahsiyetlerden birisi olan Molla Mustafa Barzani’nin vefat yıl dönümü münasebetiyle onu yâd etmek için bir program düzenledik. Bu münasebetle burada bulunan dostlara teşekkür ediyorum. İnşallah bu programın ülkemize, milletimize, huzur ve barışın, kardeşliğin ve özgürlüğün, gelmesine vesile olmasını temenni ediyoruz.” dedi. (Mehmet Aslan-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu