Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Miting yapmak isteyen HDP'liler Üniversiteye alınmadı

Miting yapmak isteyen HDP'liler Üniversiteye alınmadı

Bingöl Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, miting yapmak isteyen HDP Bingöl milletvekili adaylarının, Üniversite içerisine alınmaması ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 24 Ekim 2015 Cumartesi 02:56
Miting yapmak isteyen HDP'liler Üniversiteye alınmadı

Bingöl Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, Üniversite sınırları içerisinde seçim propagandası yapmanın yasak olduğu gerekçesiyle HDP’lilerin miting yapmak istemeleri nedeniyle, Üniversiteye girişlerine  izin verilmediği ifade edildi.

Açıklamada, “21 Ekim Çarşamba günü BÜÖDER, kendi web sitesinde 22 Ekim günü saat 12.00’de HDP Milletvekillerinin, merkez kantinin önünde öğrencilerle miting düzenleyeceği bilgisi yer aldı. HDP yetkililerinden üniversite yetkililerine birebir başvuru olmadığı için bu duyuruya istinaden partinin ilgili kişilerine ulaşılmış ve Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının 26.08.2015 tarihli 1548 sayılı kararına istinaden, ‘Üniversitelerin açık ve kapalı alanlarında seçim propagandası ve seçim toplantısı yapılamaz’ yazısı kendilerine okundu. Bunun üzerine mitingi iptal ettiklerini söylediler. Ancak 22 Ekim Perşembe günü aldığımız ihbarla HDP Milletvekili adaylarının 20-25 kişilik bir ekiple üniversiteye gelmek üzere olduğunu gördük. Bir grup öğrenci de merkezi kantin önünde toplanıp mitinge hazırlık yapmışlardı. Megafonla konuşmak için hazırlık dahi yapılmıştı. Üniversite yönetimi olarak, diğer partilerin taleplerine de YSK’nın ilgili maddesine istinaden izin vermemiştik. Gelen HDP heyetine, ilgili yazıyı tekrar okuduk. Yüksek Seçim Kurulu’nun bu yazısına istinaden bu mitingi yapamayacaklarını söyleyerek uyarıda bulunduk. Ancak ısrar edilince emniyet güçleri devreye girdi. Üniversite yönetimini ziyaret etmelerinde herhangi bir sakıncanın olmayacağını, ancak miting yapmanın, seçim propagandası yapmanın yasak olduğunu söyleyerek girişlerine izin verilmemiştir. Seçim yasaklarının da başladığı aynı günde, böyle bir miting düzenleme isteği manidardır” denildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com