Advert
Advert
Advert

MİT Müsteşarı Hakan Fidan Niye Hedefte ?

MİT’in yeniden yapılandırılması, istihbarat alma ağının etkin hale getirilmesi ve iç temizlik sürecinin sağlıklı yürütülmesinin sağlanması için kurumun başına getirilen Hakan Fidan...

MİT Müsteşarı Hakan Fidan Niye Hedefte ?
MİT Müsteşarı Hakan Fidan Niye Hedefte ?
MİT'in yeniden yapılandırılması, istihbarat alma ağının etkin hale getirilmesi ve iç temizlik sürecinin sağlıklı yürütülmesinin sağlanması için kurumun başına getirilen Hakan Fidan, Uludere'de 35 köylünün bombalanması olayının ardından yine hedef gösterilmeye başlandı. Göreve geldiği günden bugüne terör devleti İsrail, Ergenekon ve derin PKK siteleri tarafından yıpratılmaya çalışılan Fidan, şimdi de emperyalist güçlerin politika ve stratejilerine uygun hareket eden çevrelerin hedefinde!

DERİN OPERASYON

MİT tarafından Uludere'de operasyonun olduğu gün Genelkurmay'a iletildiği iddia edilen raporun, kurum içinde kümeleşen derin yapıların operasyonu olduğu öne sürülüyor. TSK'ya verildiği iddia edilen istihbarat bilgisinden Hakan Fidan'ın haberinin olmadığı da belirtiliyor. Kürt sorununda çözüme giden yolu tıkamak isteyenlerin şiddet olayları ile süreci baltalayarak, sorumlunun Hakan Fidan ve arkasında duran hükümet olduğunu iddia etmeleri, siyasi kriz çıkartma amacına yönelik bir girişim olarak değerlendiriliyor. Söz konusu karanlık planın, yeni yılın ilk bakanlar kurulu toplantısında da gündeme taşındığı öğrenildi. Olayın ardından bölgeye giden bakanlar izlenimlerini Bakanlar Kurulu'nda aktardı. Başbakan Erdoğan ise olayın ayrıntılarını kurumların temsilcilerinden dinledi. Kurulda Uludere'de yaşanan acı olayın tüm ayrıntıları konuşulurken, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın arkasında durularak, tam destek verilmesinin kararlaştırıldığı öğrenildi.

FENA PANİKLEDİLER

Daha önce internete düşen MİT- PKK görüşmesini de aynı ekibin sızdırdığı tahmin edilirken, yeni müsteşar Hakan Fidan'ın dik duruşundan dolayı hedef alındığı biliniyor. Kulislerde konuşulan ve derin yapıları rahatsız eden bir diğer öngörü de MİT'in başlattığı şeffaflık sürecini arşivlerini açarak devam ettirecek olabilme ihtimali. MİT, bu ihtimali gerçekleştirdiği takdirde 1990'lı yıllarda çözülemeyen faili meçhuller, derin olayların ardından bilgi kirliliği meydana getiren medya, toplumu sokağa yönlendirerek Kürt- Türk çatışması çıkartmak için mücadele edenlerin kim olduğu da belgelenecek. 12 Eylül'e kapı aralayan; Maraş, Malatya, Sivas olaylarının sis perdesi aralanacak. 28 Şubat sürecinde MİT'in rolü ile yabancı gizli servislerin sahneye koyduğu karanlık planlar da deşifre olacak. Cuntacıların ülkeyi faşist iktidara götürme yolunda uygulamaya soktuğu kanlı tertiplere destek veren oluşumların yanı sıra karanlık dönemlerde MİT tarafından yapılan operasyonlar gün yüzüne çıkacak. Kazanan Türkiye kaybeden ise derin yapılar olacak.

Aslan Değirmenci / MİLAT

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı