Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim MİT Facebook ve Twitter Kullanıcılarını Takip Ediyor

MİT Facebook ve Twitter Kullanıcılarını Takip Ediyor

TBMM Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu’na bilgi veren MİT, Facebook ve Twitter kullanıcılarını takibe aldıklarını açıkladı.

Giriş Tarihi: 1 Mart 2013 Cuma 08:52
MİT Facebook ve Twitter Kullanıcılarını Takip Ediyor

Vatan Gazetesi’nin haberinde göre izleme kapsamında MİT’in devlete karşı işlenen suçlar ve casusluk faaliyetiyle ilgili çalışıldığı belirtilirken, bu anlamda şahısların takibe alınmadığına dikkat çekildi.

 

MİT kamunun stratejik güvenliği kapsamında oldukça geniş kapsamlı bir çalışma yürütüyor. Bu anlamda tehdit unsuru barındırabilecek tüm alanlar istihbarat açısında kaynak olarak değerlendiriliyor. Nitekim bu çerçeveye Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar da giriyor.Yapılan açıklamada tüm bu süreçlerin kanunlar dahilinde yürütüldüğünün altı çizilirken, MİT’in güvenlik konusunda kişi ve kurumlara eğitim verdiği de ortaya çıktı.

 

Ayrıca MİT’in ortam dinlemesi yapmadığı da yetkililerce vurgulandı.Diğer yandan MİT yetkilileri mobil cihazların takibi konusunda da çarpıcı açıklamalarda bulundu. Akıllı telefonların rahatlıkla dinlenebileceği ve izlenebileceği dile getirilirken, uluslararası istihbarat örgütlerinin de Türkiye’de bu gibi faaliyetlerde bulunabileceği hatırlatıldı.

 

Kullanıcıları uyarmayı da ihmal etmeyen MİT yetkilileri, hurdaya çıkmış bilgisayarlardan gizli bilgiler çıktığına değinerek, “Faks pek başvurulmayan bir yöntem. Cep telefonlarına SMS olarak gönderilen bir programla dinleme yapılıyor. Akıllı telefonlarda hiçbir şey gizli kalmıyor. Bilgisayar kamerasına dışarıdan girilerek ortam dinlemesi yapılabilir” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Google ve Apple'ı Peşinden Koşturan Proje: GlassOuse

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com