Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Mısır'daki İdam Kararları Urfa'da Protesto Edildi-VİDEO

Mısır'daki İdam Kararları Urfa'da Protesto Edildi-VİDEO

Mısır'da kukla yargının yüzlerce insanın hayatına son verecek kararlar almasına tepki gösteren İHH Şanlıurfa Şubesi, Rabia Meydanı'nda kılınan yatsı namazının ardından basın açıklamasıyla kararı protesto etti.

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2014 Salı 09:40
Mısır'daki İdam Kararları Urfa'da Protesto Edildi-VİDEO

Mısır’da 529 darbe karşıtı eylemciden 37’sinin idamının onaylanması ile  aralarında Müslüman Kardeşler Teşkilatı Rehberlik Konseyi başkanı Muhammed Bedii’nin de bulunduğu  683 kişi hakkında idam kararı vermesine tepki gösteren İHH Şanlıurfa Şubesi Şanlıurfa’nın Rabia Meydanı’nda kılınan yatsı namazının ardından basın açıklaması okudu.

Şanlıurfa merkezindeki  Rabia meydanında cemaatle kılınan namazın ardından, tüm dünya Müslümanlarına,  özellikle Mısırlı müslümanlar için dualar edildi.

Basın toplantısında ‘Kahrolsun İsrail’, ’İhvana selam direnişe devam’, ‘ zalimler için yaşasın cehennem” sloganları atıldı.

Batılı ülkeler ile bazı Arap devletlerinin cunta yönetimine sahip çıkmasının cuntayı cesaretlendirdiğini ifade edilen açılamada, Mısır halkının yalnız bırakıldığı belirtildi.   

Türkiye ‘de bir ağacın kesilmesine ya da twitterin kapatılmasına gösterileni sert tepkiyi göstermeyen batılı devletlerin sınıfta kaldığını belirtilen açıklamansın sonunda, aynı oyunların Türkiye’de de oynanmaya çalışıldığına dikkat çekilerek, Mısırlı müslümanların idam pahasına da olsa mücadelelerine devam edecekleri ve oynanan oyunları bozacakları  ifade edildi.
 

Protesto eylemine katılan grup, basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com