Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Miroğlu: Çözüm sürecinde muhatabımız artık halktır

Miroğlu: Çözüm sürecinde muhatabımız artık halktır

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, çözüm sürecinde muhataplarının artık HDP ve PKK değil Edirne'den Hakkâri'ye bütün bir halk olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2015 Salı 10:40
Miroğlu: Çözüm sürecinde muhatabımız artık halktır

AK Parti Mardin İl Başkanlığı’nca partililerle buluşma toplantısı yapıldı. Toplantıya İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, esin olmayan sonuçlara göre milletvekili seçilen Orhan Miroğlu ile Ceyda Bölünmez Çankırı, milletvekili adayları ve çok sayıda partili katıldı.

Burada seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Miroğlu, “Mardin Eyalet Komutanlığı” adıyla düzenlenen tehdit mektuplarının kendilerine oy veren köylerdeki muhtarların ve yakınlarının kapısına asıldığını ileri sürdü.

Bölgede seçimlerin adil bir biçimde yapıldığını kaydeden Miroğlu, “Eğer bölgede adil bir seçim yapılsa durum Mardin’de tam tersine dönerdi. 110 bine yakın oy aldık, ama adil bir seçimin yapıldığı takdirde HDP 248 bin değil 148 bin oy bile alamaz.” dedi.

Türkiye’de tekrar başkanlık sisteminin tartışılacağı günlere döndüğünü belirten Miroğlu, yeni Anayasa’nın da AK Parti’ye kısmet olacağını ifade etti.

Çözüm sürecinin devam edeceğini aktaran Miroğlu, “Çözüm Süreci devam edecek ama muhatabımız sürecin 3 yıl önce başladığı muhataplar değildir. O muhataplar, HDP ve PKK ekseniydi ama HDP ve PKK, bu muhataplığı maalesef istismar etti. Bir daha bir istismar yaşamak istemiyoruz. Bizim artık Çözüm Süreci'nde muhatabımız Edirne'den Hakkâri’ye kadar bütün halktır. Kürt'üyle, Türk'üyle, Arap'ıyla bütün bir halktır. Bu ülkenin yurttaşı herkes Çözüm Süreci'nin muhatabıdır. Kürt meselesinde çözüm süreci dediğimiz zaman sadece Kürtleri ilgilendiren, Kürtlerle alakalı süreçten bahsetmiyoruz. Bütün Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarını ilgilendiren süreçten bahsediyoruz." (M. Salih Keskin – İLKHA)   

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com