Advert
Advert
Advert

MİRBAD Derneği Açıldı

Şanlıurfa Karaköprü’de kent toplum bilim ve tarih araştırmaları derneği açıldı

MİRBAD Derneği Açıldı
MİRBAD Derneği Açıldı
Karaköprü Beldesinde kurulan derneğin şube açılışına, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, AK Parti İl Başkanı Av.Yusuf Eğilmez, ve çok sayıda akademisyen katıldı.

Açılışta konuşan Harran Üniversitesi Öğretim görevlisi Prof. Dr. Abdullah Ekinci,’’Şanlıurfa tarih boyunca eğitime, felsefeye, inanç kültürüne hizmet eden önemli bir şehirdir. Urfa’ya tarih öncesinden bugüne kadar bakarsak, her dönemde imtiyazlı olmuş bir kenttir. Biz de uzun süredir bu birikiminden uzak kalan şehrin birikimini aktarmak için bu derneği kurduk.Şanlıurfa’nın tarihini, bilimini ve kültürünü aktaracağız Prof. Ekinci derneğin çalışmaları konusunda,’’Bu dernek ile Şanlıurfa’nın kültürünü ve tarihini hem tanıyacağız hem de tanıtacağız. Şanlıurfa’nın ne denli önemli bir kent olduğunu anlatmaya çalışacağız.’’ dedi.


Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ise yaptığı konuşmada, ‘’Bu derneğin kurulması Şanlıurfa’nın tanıtımı için gerçekten çok önemlidir. Bu dernekteki çalışmaları yakından takip edeceğim.’’ dedi. Açılıştan sonra konuklara tanıtım katalogları ve pasta ikramı yapıldı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle