Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Mir Sedrettin Karahan, HDP'den istifa etti

Mir Sedrettin Karahan, HDP'den istifa etti

Üyesi olduğu HDP Mardin İl Örgütü'nden istifa eden Mir Sedrettin Karahan, halkın çocuklarını kendi siyasi hırsları ve emelleri uğruna ölüme sürükleyen anlayışa sahip kişiler arasında yer almayı insan onuru ve değerlerine olan sadakatine uygun görmediğini belirtti.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2015 Salı 18:55
Mir Sedrettin Karahan, HDP'den istifa etti

25. dönem genel seçimlerinde Mardin’den aday adayı olan Mir Sedrettin Karahan,  üyesi olduğu HDP Mardin İl Örgütü’nden istifa ettiğini duyurdu.

Konuya ilişkin resmi facebook hesabı üzerinden açıklama yapan Mir Sedrettin Karahan, “HDP'nin Riyakâr ve Hamasi politikalarından ve de HDP içindeki mevcut çete başı ve çete üyeleri olduğu sürece hiçbir siyasi faaliyet yürütmeyeceğimi tüm dava ve gönül dostlarıma deklare ediyorum.” dedi.       

Halkın çocuklarını kendi siyasi hırsları ve emelleri uğruna ölüme sürükleyen anlayışa sahip kişiler arasında yer almayı insan onuru ve değerlerine olan sadakatine uygun görmediğini anlatan Sedrettin Karahan, şunları söyledi; “Mazlum Kürt halkının çocuklarını legal bir siyasi parti liderliğinin devamlılığı ve marjinal ideolojik misyonu kurmak için kendi oluşturduğu siyasal açmaz sonucu savaş ortamı oluşturan HDP'nin kanaatimce Kürt halkının ve dağlarda düşen evlatlarının Aziz hatıraları karşısında hiçbir meşruiyeti kalmamıştır. HDP'nin Mazlum Kürtlerin hak davasını savunma ve yürütmek yerine her seferinde bir Kürt partisi olmadığı söylemi ve marjinal grupların kuyruğuna takılma basiretsizliği bunun en açık kanıtıdır. Ey HDP'yi istila eden ve kadim Kürtlerin hak davasını ayaklar altına alan legal çeteler şunu bilin ki sizlerin olduğu kadar Cenab-ı Hak'kında hesabı vardır. Bizler Mazlum ve Kadim Kürt halkının şahsında insani Onur ve değerler çerçevesinde tüm insanlık için mücadelemize devam edeceğiz. Yaşasın zalimler için cehennem!” (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

EVET İçin Kapı Kapı Dolaşıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com