Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Mir Kasım Ali İdam edildi- Mir Kasım Ali kimdir?

Mir Kasım Ali İdam edildi- Mir Kasım Ali kimdir?

 Bangladeş Savaş Suçları Mahkemesince Mir Kasım Ali hakkında verilen idam kararının, Yüksek mahkeme tarafından 30 Ağustos'ta onanmasının ardından, ailesiyle görüştükten sonra Ali'nin yerel saatle 22.30'da idam edildiği bildirildi.

Giriş Tarihi: 4 Eylül 2016 Pazar 05:27
Mir Kasım Ali İdam edildi- Mir Kasım Ali kimdir?

Bangladeş Cemaat-i İslami üyesi Mir Kasım Ali idam edildi Bangladeş'te laik Hasina hükümetinin kurduğu Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesince, 1971'deki bağımsızlık savaşı sırasında yaşanan bazı olaylardan sorumlu tutulan Cemaat-i İslami Partisi Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Mir Kasım Ali idam edildi.

Mir Kasım Ali’nin tutuklu bulunduğu Kashimpur Cezaevinden sorumlu Başkomiser Proshanto Kumar Banik tarafından, gazetecilere yapılan açıklamada, Ali'nin ailesiyle görüştükten sonra yerel saatle 22.30'da idam edildiğini belirtti. Başkent Dakka yakınlarındaki Kashimpur Cezaevinde tutulan Mir Kasım Ali’nin, af için devlet başkanına başvurmayı geçtiğimiz Cuma günü reddettiği ve idam öncesinde cezaevi çevresinde güvenlik önlemlerinin artırıldığı bildirildi.

2 Kasım 2014'te bağımsızlık savaşı sırasındaki bazı olaylardan idama mahkum edilen Mir Kasım Ali, bir gencin kaçırılıp işkenceyle öldürülmesi dahil yöneltilen 8 farklı suçlama ile müvekkillerine karşı mahkemeye yalancı şahitler çıkarıldığını ifade etmiş, avukatları da karara karşı çıkmıştı. (İLKHA)

Mir Kasım Ali kimdir

Mir Quasem Ali (d 1952 - o 2016) 1971 Bangladeş bağımsızlık savaşı sırasında işlediği iddia edilen suçlar nedeniyle Banglades savaş suçları komitesi tarafından 2 Kasım 2014 tarihinde idama çarptırılan Cemaat-i İslami lideri ve işadam Cemaat-i İslami'nin önemli finansörlerinden olmak ile de bilinir. Kendisine karşı olan 14 şuçlamadan 10'u kanıtlanmıştır, bunlardan ikisi; adam öldürme ve kaçırmadan, idam cezasına çarptırılmıştır. 30 Ağustos 2016 itibariyle idam kararı onanan Mir Quasem Ali, 03 Eylül 2016 tarihinde idam edilmiştir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com