Advert
Advert
Advert

Miniklere hijyen eğitimi

Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü, "Suya Sabuna Dokunuyorum" projesi ile okullarda el yıkama ve hijyen eğitimi veriyor.

Miniklere hijyen eğitimi
Miniklere hijyen eğitimi

BURSA- Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından başlatılan, “Suya Sabuna Dokunuyorum” projesi çerçevesinde Osmangazi Toplum Sağlığı Merkezi eğitmenleri, Osmangazi ilçesinde yer alan çeşitli okullara giderek el yıkama ve hijyen eğitimi veriyor.

Bireylere el yıkama alışkanlıklarını küçük yaştan itibaren kazandırma amacı güden proje kapsamında son olarak Mürüvvet Baş Anaokulu öğrencileriyle bir araya gelen eğitmenler öğrencilere el yıkama ve hijyen konusunda bilgiler aktardı.

Etkinlikte anaokulu öğrencilerine yemekten önce ve sonra mutlaka ellerini yıkamaları gerektiğini belirten Osmangazi Toplum Sağlığı eğitmenleri, daha sonra minik öğrencilere ellerini nasıl yıkayacaklarını gösterdi. Küçük yaştaki çocukların kirlilikten kaynaklanan hastalıkları çok çabuk kapacaklarını ifaden eden eğitmenler, öğrencilere bu yüzden ellerini temiz tutmaları gerektiğini söyledi.

Konuyla ilgili öğrencilere çizgi film ve videolarda izleten eğitmenler öğrencilerin eğlenirken öğrenmesini sağladı. Eğitmenler ayrıca tuvalet temizliği, saç bakımı ve dişlerin nasıl fırçalanması gerektiği konusunda da öğrencilere bilgiler verdi.

Etkinlik sonunda öğrencilere uygulamalı el yıkama eğitimi de veren eğitmenler, öğrencilerden ellerini sürekli yıkayacakları konusunda söz aldı.

Bursa Halk Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan “Suya Sabuna Dokunuyorum” projesi Osmangazi Toplum Sağlığı Merkezi’nin eğitim ve seminer destekleriyle çeşitli okullarda yapılacak etkinliklerle devam edecek. (Zeki Aras –İLKHA)


Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü Suya Sabuna Dokunuyorum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü