Advert
Advert
Advert

Minikler ipin serüvenini yerinde izledi

Özel Çağlayan İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencileri ipin hangi aşamalardan geçtiğini fabrikada görerek öğrendiler.

Minikler ipin serüvenini yerinde izledi
Minikler ipin serüvenini yerinde izledi
Özel Çağlayan ilköğretim Okulu 2 A sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmeni Çağlar Küpeli ile sınıf annesi Nurşen Şelli gözetiminde Külahlı Tekstil fabrikasını ziyaret ederek ipliğin hangi aşamalardan geçtiğini öğrendiler.  

İpliğin pamuk toplandıktan sonra fabrikaya gelmesiyle başlayan serüven burada ilk olarak pamuk çiğitten ayrılmakta olup, ayrılan çiğitten yağ elde edildikten sonra kalan posa kısmını hayvan yemi olarak kullanıma hazırladıklarını, ayrılan pamuğun ise temizlenerek kullanıma hazır hale getirildiğini, iplik olduğunu bu ipliğin ise kalından inceye doğru bir aşamadan geçtiğini belirten fabrika sahibi İsmail Külahlı bütün aşamaları sıkılmadan öğrencilere anlattı. Her aşamada öğrencilerin meraklı sorularına cevap veren İsmail Bey bu geziden ve bilgilendirmeden çok memnun olduğunu dile getirdi.

Sınıf annesi Nurşen Hanım ise öğrencilere, bir ipin meydana gelmesi ve kumaş olabilmesi için yüzlerce insanın çalıştığını, bunun için giyilen kıyafetleri düzgün kullanıp, aile ve devlet bütçesine katkıda bulunmaları tavsiyesinde bulundu.

Sınıf öğretmeni Çağlar Küpeli “Öğrencilerimiz Şanlıurfa’nın en gözde okulu olan Özel Çağlayan İlköğretim Okulu’nun güzide öğrencileri olarak her zaman en iyisine layıktırlar. Öğrencilerimiz eğitimde kolaydan zora ve yerinde öğretimle daha kalıcı bilgilere sahip olmaktadırlar. Bizler okul olarak bu tür etkinlikleri ayda en az 2 kez yapmaktayız.” diyerek fabrika sahibi İsmail Bey’e teşekkür etti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler