Advert
Advert
Advert

Minikler için ilk ders zili çaldı

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına bir hafta kala anaokulu ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri, uyum programı çerçevesinde okula başladılar.

Minikler için ilk ders zili çaldı
Minikler için ilk ders zili çaldı

BATMAN – Batman İli Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı uyum sürecinden geçirilecek minik öğrencileri ziyaret etti. Zübeyde Hanım ve Bağlar İlkokulu ile 23 Nisan Anaokulunu ziyaret eden Çelik, okula başlayan minik öğrencilerle sohbet etti.

Ziyarette konuşan Çelik, “Okul öncesi ve ilkokul 1’inci sınıf öğrencilerinin, okul kaygılarını gidermek ve okul ortamını sevdirmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı uyum programı çerçevesinde minik öğrencilerimiz bu gün okula başladılar.  2014-2015 Eğitim-Öğretim sezonunun öğrencilerimiz velilerimiz ve eğitimcilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Okullarda sınıfları gezen Çelik, daha sonra öğretmenler odasında okul öğretmenleriyle bir araya geldi. Milli Eğitim Müdürü Çelik’in okul ziyaretlerine Şube Müdürleri Mehmet Işık ve Abdulvahap Hınç eşlik ettiler.

Bugün Batman il genelinde anaokulu ve 1. sınıf olmak üzere, 21 bin minik öğrenci için zil çaldı. Bir hafta sürecek uyum sürecinde okula gelen öğrenciler, sınıflarını, öğretmen ve öğrenci arkadaşlarını tanımaları ve okula alışmaları hedefleniyor. Uyum eğitimi 12 Eylül’de sona erecek. (Veysi Rüzgar-İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler