Advert
Advert
Advert

Minik Ecrin'den 3 aydır haber yok

Mardin'de bakkala şeker almaya giden 5 yaşındaki Ecrin Tunç'tan 87 gün haber alınamıyor.

Minik Ecrin'den 3 aydır haber yok
Minik Ecrin'den 3 aydır haber yok

Mardin'in Midyat ilçesine bağlı Harmanlı köyünde bakkala şeker almaya giden 5 yaşındaki Ecrin Tunç'tan 3 aya yakındır haber alınamıyor. Gelen her ihbarı değerlendiren polis ekipleri, MOBESE ve güvenlik kameralarını da incelemeye devam ediyor.

“Çok acı çekiyorum”

87 gündür kızının fotoğrafına bakarak gözyaşı döktüğünü dile getiren anne Nursel Tunç, Ecrin’den habersiz geçirdiği her anın kendisi için ıstırap olduğunu belirtti.

Kızının yokluğunda çektiği acının dayanılmaz olduğunu belirten Nursel Tunç, çok acı çektiğini söyledi. Anne Tunç, “Bu acı ile artık yaşamak istemiyorum. Evimizde doğru düzgün ne oturabiliyoruz, ne yatabiliyoruz. Ne olur Ecrin’i kavuşturun bize. Normal şartlarda çocuklarımız 5 dakika yanımızdan ayrıldığında onları düşünüyoruz. Acaba nerede, ne yapıyor, başına bir şey mi geldi endişesini taşıyoruz. Benim kızım 66 gündür yok.” diye konuştu.

“Tüm Türkiye’den yardım bekliyoruz”

Anne ve babası başta olmak üzere tüm aile fertlerinin psikolojilerinin bozulduğunu aktaran Ecrin'in dedesi Veysi Tunç ise Ecrin’in bulunması için tüm Türkiye’den yardım istedi.

“Arama çalışmaları yetersiz”

Ecrin'in babası Bekir Tunç ise 3 ay önce kayıp olan kızlarından hala bir haber alınamadığını kaydetti. Arama çalışmaların yapıldığını fakat yetersiz kaldığını ileri süren Tunç, “Kızımın bulunmasını istiyorum. 3 ay oldu ve kızımdan en ufak bir haber yok. Nerededir, ne haldedir hiç bilmiyoruz. İlgililerden daha fazla destek bekliyoruz.” dedi.

Ecrin nasıl kaybolmuştu

14 Haziran'da Harmanlı Mahallesi'nde (Köyü) bakkala gitmek üzere evden ayrılan 5 yaşındaki Ecrin Tunç'tan bir daha haber alınamaması üzerine 200 kişilik ekiple bölgede arama çalışmalarına başlamış, ancak bir sonuç alınamamıştı.

AFAD ve Jandarma ekiplerinin tüm aramalarına rağmen, şimdiye kadar herhangi bir ize rastlanmaması nedeniyle minik Ecrin'in kaçırılma ihtimali üzerinde duruluyor. (M. Salih Keskin – İLKHA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır