Advert
Advert
Advert

"Min Dit" Yönetmeni Bezar Urfa'ya geliyor

"MİN DİT" Filminin Yönetmeni MİRAZ BEZAR 9 Nisan Cuma Günü Urfa Emek Sarayönü Sinemasında Saat 19:00 Da Söyleşi Gerçekleştirmek Üzere Urfa'da geliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan BEZAR film şirketinden Selim Güntürkün; Şanlıurfalı sinema severleri Cuma günü akşam bekliyoruz." Dedi.

MİN DİT (Ben Gördüm)  FİLMİN HİKÂYESİ ŞÖYLE

Diyarbakır'da çekilen ve çatışmalı dönemde anne babasını kaybeden iki çocuğun dünyasını konu alan "Min Dît" isimli Kürtçe film, dünya prömiyerini San Sebastian Film Festivali'nde yaptı, bir çok uluslararası ve ulusal festivalde yer aldı.

Diyarbakır Batman yolunda, karanlık bir Mayıs gecesinde, on yaşındaki Gülistan'ın ve kardeşi Fırat'ın hayatı acı bir şekilde değişir. Gazeteci olarak çalışan babaları ve anneleri çocukların gözleri önünde öldürülürler. Geriye sadece Gülistan, Fırat ve annelerinin kollarında ağlayan altı aylık kız kardeşleri Dilovan kalır.

Çocukların tek akrabaları teyzeleri olan Yekbun'dur. Ama kısa bir süre sonra teyzeleri de kaybolunca, Gülistan ve Fırat, tamamen kendi başlarına kalırlar. Parasızlıktan evin eşyalarını satmaya başlayan çocuklar, evin kirasını ödeyemeyince Diyarbakır'ın sokaklarında yaşamaya başlarlar.

Eski hayatlarından tek geriye kalan, annelerinin onlara kendi sesiyle kayıt etmiş olduğu bir Masal kasetidir. Masal "Zilli Kurdu" anlatır.

www.balikligol.com

MİN DİT (Ben Gördüm)  FİLMİN FRAGMANINI İZLE!


Min Dit (Ben Gördüm) - fragman
Yükleyen firattimes. - Tüm sezonlar ve tüm bölümler

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret