Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Mimarlardan CBS konferansı

Mimarlardan CBS konferansı

BATMAN - Batmanlı mimarlar "Yerbilimlerinde CBS Uygulamaları; Duyarlılık Haritalarının Yapımı" konulu konferans düzenledi.

Giriş Tarihi: 4 Mart 2016 Cuma 15:08
Mimarlardan CBS konferansı

Mimar ve Mühendisler Gurubu Batman İl Temsilciliği “Yerbilimlerinde CBS (Coğrafi Bilgi Sistemleri) Uygulamaları; Duyarlılık Haritalarının Yapımı” konulu konferans düzenledi.

MMG Batman İl Temsilciliği tarafından Türkiye Petrolleri Bölge Müdürlüğü Eğitim Salonunda gerçekleşen konferansta Necmettin Erbakan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Özdemir, “Yerbilimlerinde CBS (Coğrafi Bilgi Sistemleri) Uygulamaları; Duyarlılık Haritalarının Yapımı” konusu sunum yaptı.

Konferansa, TPAO Bölge Müdürü Gökhan Akın, kamu kurum ve kuruluşlarından çok sayıda Mimar ve Mühendisin katılımı ile gerçekleşti. Programda Prof. Dr. Özdemir, Coğrafi Bilgi Sistemleri uygulamalarının mahiyetini, önemini, insan hayatını her anlamda kolaylaştıran bir araç olduğunu bildirdi. Konferansta CBS'nin analiz yapmayı kolaylaştıran bir bilgi sistemi olduğu, Haritacılık, çevre, savunma, tarım, jeoloji, madencilik, meteoroloji, şehir planlaması, arazi kullanımı ve belediyecilik hizmetleri gibi birçok alanda kullanıldığı örnekleriyle anlatıldı.

Prof. Dr. Özdemir “CBS ile toplanan verilerin sürekli olarak güncellenebildiğini, toplanan verilerin sayısal veri olarak kaydedilip, görsel verilere dönüştürülebildiğini ve bunun kolaylıkla kullanıcılara ulaşabildiğini, CBS'nin sahip olduğu üstünlükler nedeni ile olayların tanımlanmasında, geleceğin planlanmasında kamu kuruluşları ile özel sektörün kullandığı bir sistem olduğunu, ayrıca verilerin depolanması, yönetilmesi ve bütünleştirilmesi ile karar vermeyi kolaylaştırdığını örneklerle belirtti.

Konferans MMG Batman İl Temsilcisi Murat Altun’un teşekkür konuşması ve Dekan Prof. Dr. Adnan Özdemir’e teşekkür plaketi takdimi ile son buldu. (İLKHA) 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: yüzde 66’sı FETÖ’cü çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com