Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Milyonluk projesiyle 'Engelli Merkezi' çürümeye terk edildi

Milyonluk projesiyle 'Engelli Merkezi' çürümeye terk edildi

Şanlıurfa Belediyesi tarafından 2 yıl önce açılışı yapılan ancak bir türlü faaliyete girmeyen 'Engelliler Koordinasyon Merkezi' milyonluk projesiyle çürümeye terk edildi.

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2015 Perşembe 10:04
Milyonluk projesiyle 'Engelli Merkezi' çürümeye terk edildi

Şanlıurfa Belediyesi tarafından 2014 yılında açılışı yapılan ancak bir türlü faaliyete geçirilmeyen ‘Engelliler Koordinasyon Merkezi’ milyonluk projesiyle çürümeye terk edildi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü çeşitli etkinliklerle kutlanırken 10 binlerce engelliye hizmet edebilecek kapasitede olan Engelliler Koordinasyon Merkezi’nin çürümeye terk edilmesi ildeki engelli vatandaşların tepkisini çekiyor.

Şanlıurfa Belediyesi ve özel bir şirketin desteğiyle 2013 tarihinde temelleri atılan merkez, 14 bin metrekare alana sahip. İçerisinde spor salonu, kapalı yüzme havuzu, çok amaçlı salonu ve park Bahçesi bulunan Koordinasyon Merkezi, Mart 2014 tarihinde dönemin Şanlıurfa Belediye Başkanı A. Eşref Fakıbaba tarafından açılışı yapılarak imzalanan protokolle engelli STK’lara teslim edildi.

Ancak Şanlıurfa’daki engelliler ve aileleri, kendileri için büyük bir umut olan merkezden bir türlü faydalanamadı. Yapımından çok kısa bir süre sonra binanın duvarlarında ve taşıyıcı kolonlarında büyük çatlaklar oluştuğu için bir türlü hizmete açılamadı.

Yaklaşık 5 milyon TL’ye mal olan binanın, kendilerine yakın zamanda teslim edileceğini söyleyen ildeki engelli vatandaşlar, bu konuda herhangi bir adımın atılmadığını söyledi.

Öte yandan konuyla ilgili görüştüğümüz Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve Kültür İşleri Müdürlüğü yetkilileri ise önceki belediye döneminde kalan binada, başta belediye başkanı olmak üzere, mühendislerin kontrolünde gerekli tüm araştırmaların yapıldığını, kısa bir süre içerisinde gerekli onarımların yapılarak binanın teslim edileceğini söyledi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com