Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Milliyet Gazetesinden Şanlıurfa'da çözüme tam destek

Milliyet Gazetesinden Şanlıurfa'da çözüme tam destek

Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak tarafından organize edilen ‘ Çözüm Sürecince Türkiye ve Şanlıurfa'nın Ekonomik Kalkınması' konulu toplantı çözüm önerileri ile gerçekleşti

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2013 Pazar 20:51
Milliyet Gazetesinden Şanlıurfa'da çözüme tam destek

Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak tarafından organize edilen ‘ Çözüm Sürecince Türkiye ve Şanlıurfa'nın Ekonomik Kalkınması ‘konulu toplantıya Şanlıurfa, ya gelen Futbol Federasyon başkanı Yıldırım Demirören önce toplantıya katıldı daha sonra Balıklıgöle giderek burada Balıklara yem atarak dilek tutu ve başına puşu taktı Futbol federasyonu Başkanı Yıldırım Demir ören püşiyi başına takarken yanındakiler Başkan Sen Harran ağası oldu diyerek takıldılar.

 

Balıklıgöl’de Bakan Faruk Çelik ile çay içerek sohbet etti Futbol federasyon başkanına Şanlıurfa’da büyük ilgi gösterildi Şanlıurfaspor Başkan Vekili Uğur Büyükhatipoğlu Bakan ve Demirören’e Şanlıurfaspor formasını ve kaşkolünü hediye etti. Özel bir mekanda gerçekleşen toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sağlık Bakanı Yardımcısı Agah Kafkas, Milliyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Yıldırım Demirören, Şanlıurfa Belediye Başkanı A.Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, AK Parti milletvekilleri Seydi Eyyüpoğlu, Mahmut Kaçar, Halil Özcan, AK Parti İl Başkan Vekili Erkan Sözen, CHP İl Başkanı Ferhat Karataş, kamu kurum müdürleri ve amirleri, STK temsilcileri, çok sayıda davetli ve partili katıldı.

konuşması yapan Milliyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yıldırım Demirören, “Biz yönetim kurulu olarak 1986 yılında Diyarbakır, Maraş, Antep gibi yerlerde bin kişiye iş ve 500 kişi ye aş desteğinde bulunduk. Bu süreç önemli bir süreç güneydoğu bölgeyi parlayan yıldız haline geldi. İnancımız bu süreçle beraber güçlendi şubat ayında sevgili spor bakanımız bu milli maçının Şanlıurfa’da oynamasına karar vermesiyle beraber hep beraber elimizi taşın altına koyduk. Biz milliyet ve vatan bu sürecin sonuna kadar arkasındayız” dedi.

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas da, "Bugün burada gerçekten önemli bir organizasyon gerçekleştirildi. Türkiye’ye olan sorunlar üzerinden Türkiye’de önemli bir örnek teşkil edildi. Sayın başkan çok güzel söyledi, sonuna kadar süreci destekledi. Milliyet bize Türkiye’de güven duygusunu verdi" diye konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ise, “Sayın başkan Yıldırım Bey'e teşekkür ediyorum. Şanlıurfalıları milli takımla buluşturmaya dönük ifadeleri verdiği için de çok teşekkür ederim. İnşallah Eylül ayında hep beraber milli maçta olacağız. Güzel bir sahsımız ve güzel bir halkımız var. Şanlıurfa’ya çok iyi yakışıyor inşallah süper lig de çok yakışır. İlerleyen günlerde onları da göreceğiz ama milli takımı Şanlıurfa’da ağırlamak onları burada görmek ayrı bir mutluluk veriyor bizlere. Değerli arkadaşlar, bulunduğumuz coğrafya, önemli bir coğrafya. Bu topraklar farklılıklarını birlikte yaşama modelinin en güzel örneklerini veren bir coğrafya. Neden böyle diye soracak olursak, az önce de belediye başkanımız Ahmet Eşref Fakı baba ve konuşmacı arkadaşlarda belirtiler alt katta Arap, üst katta Türk, bir üst katta da Kürt kardeşlerimiz oturuyor ama Türk’ü, Kürt’ü, Arap’ı apartmanda işyerinde yan yana oturuyorlar ve bir sorun yaşamamış yaşamıyorlar da bu insanların ayrışma talebi de yok zaten. Bu insanlara yapılan bir haksızlık varsa bile yapılmaması adına buradan söylüyorum bu insanlar ne istiyor. Barış istiyor, kan dursun, birleşme ve beraberlik olsun iş olsun kalkınma olsun istiyor. Şanlıurfalılar bölge halkı istiyor bunları işte biz de kollarımızı sıvadık haklısınız dedik ve üstümüze düşeni yapmak için çıktık yola. Şanlıurfa’ya 10 yılda 13,5 milyar TL’lik yatırım geldi. 2012’nin ve 2013 yılının iki yıllık geliri bunu son dört ayını hesaplarsanız 6,7 milyonu sadece bu dönem içerisinde geldi” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com