Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Milli Temel İslami Bilgi Yarışması sonuçlandı

Milli Temel İslami Bilgi Yarışması sonuçlandı

Bulgaristan Başmüftülüğü'nün düzenlediği Bulgaristan Milli Temel İslami Bilgi Yarışması'nın bu yıl 8'incisi gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2014 Salı 11:19
Milli Temel İslami Bilgi Yarışması sonuçlandı

Bulgaristan Milli Temel İslami Bilgi Yarışması’na Filibe, Razgrad ve Smolyan Bölge Müftülüklerinden öğrenciler katıldı.

Ülkenin kuzeydoğusundaki Şumnu kentinde yapılan yarışmaya izleyici olarak Bulgaristan Baş Müftüsü, Bölge müftüleri, Bulgaristan Burgaz Başkonsolosu, Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Bşk. ve Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, Balkanlar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi profesörler katıldı.

Yarışmada Filibe Bölge Müftülüğü öğrencileri birinci olurken, Razgrad Müftülüğünden katılan öğrenciler ikinci, Smolyan Müftülüğü öğrencileri ise üçüncü oldu.

Yarışmaya izleyici olarak katılan Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, Bulgaristan ile Türkiye’nin kültürel bağlarının bu tip yarışmalar ve etkinliklerle daha da güçleneceğini belirtti.

Öztürk, “Bulgaristan Başmüftülüğü’nün düzenlediği bu yarışmaya katılmakla onlarla olan bağımızı kuvvetlendirmeyi amaçlıyoruz. Bunun gibi yarışmalarda destekçileri olmak bizler için de gurur verici bir şey. Komşu ve daha doğrusu kardeş ülkeler olarak ilişkilerimiz her zaman güçlü olmalıdır.” dedi.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilere onur plaketi ve çeşitli hediyelerin verilmesinin ardından program sona erdi. (Sezer Özer-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ABD’nin YPG’ye verdiği zırhlı araçlarda hülle yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com