Advert
Advert
Advert

Bakan Yılmaz Müjdeyi Verdi: 20 Öğretmen göreve başlayacak

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Şubatta atanan 30 bin öğretmenin göreve başlayacağını ve 20 bin öğretmenin de ekim ayı içerisinde mülakatları tamamlanması durumunda göreve başlayacağını söyledi.

Bakan Yılmaz Müjdeyi Verdi: 20 Öğretmen göreve başlayacak
Bakan Yılmaz Müjdeyi Verdi: 20 Öğretmen göreve başlayacakMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Şubatta atadığımız 30 bin öğretmenimizi göreve başlatacağız ve 20 bin öğretmenimizi de inşallah ekim ayı içerisinde mülakatları tamamlanırsa göreve başlatacağız” dedi.

Yaklaşık 30 bin öğretmenin MEB ile ilişkisinin kesildiğini söyleyen Yılmaz, “28 bin 163 öğretmenin bakanlığımızdan ilişiği kesildi. Başka ne oldu, yaklaşık 20 binin üzerinde de öğretmeni açığa aldık. Toplam 50 bine yakın. Geçen şubatta aldığımız 30 bin öğretmenimiz vardı, onlar da bu eğitim-öğretim yılında başlayacaklar.” ifadelerini kullandı.

40 bin norm fazlası öğretmeni kullanacaklarını ifade eden Yılmaz, “Bu arada 20 bin öğretmeni de tekrar milli eğitim camiasına, ailesine, kurumumuza kazandırmak için de mülakatlar, çalışmalar devam ediyor. 40 bin norm fazlası öğretmenimizi etkin kullanacağız, şubatta atadığımız 30 bin öğretmenimizi göreve başlatacağız ve 20 bin öğretmenimizi de inşallah ekim ayı içerisinde mülakatları tamamlanırsa göreve başlatacağız. İstiyoruz ki eğitimde en ufacık bir sıkıntı olmadan bu dönemi atlatalım.” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz öğretmen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!