Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Milletvekillerine Yapılan Kıyak Emeklilik Ve Zamma Tepki

Milletvekillerine Yapılan Kıyak Emeklilik Ve Zamma Tepki

Memur Sen Şanlıurfa Temsilcisi Mahmut Atçı, mecliste kabul edilen ‘milletvekillerine kıyak emeklilik’ olarak adlandırılan yasaya tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2011 Salı 22:29
Milletvekillerine Yapılan Kıyak Emeklilik Ve Zamma Tepki
1980 ve 2000 yılları arasında emekli olup maaşları eksik olan ve 2 yıldan beri çıkması beklenen intibak yasasının çıkmamasını çok manidar bulduklarını, hükümetin bu konuda çok pasif davrandığını gördüklerini söyleyen Memur Sen Şanlıurfa Temsilcisi Mahmut Atçı; “Söz konusu kendileri olunca hemen harekete geçiyor, halkın kendisi ile ilgili konuları ise ağırdan almaktadırlar.

Toplu sözleşme ile ilgili uyum yasası ise neredeyse 1,5 yıldır çıkmadı. Bu konuda hükümetin olayı ağırdan aldığını görmekteyiz.

Burada yapılan zam bütçeyi etkiliyor mu etkilemiyor mu diye bakmaktan ziyade asıl olan adaletin sağlanmasıdır. Adalet sağlanmıyor. Biz burada ismi adalet ve kalkınma partisi olan hükümet yetkililerinden bizim beklediğimiz adaletin tesis edilmesidir.

Enflasyon oranlarına baktığımızda 2011 yılı için önerilen zam %4 + %4 ve enflasyon farkına bakılıp bunlarında göz önüne getirilmesi ve vicdanları rahat ediyorsa buyursun alsınlar.Bizim bu hususta sayın cumhurbaşkanından talebimiz bu kanunun onaylanmamasını talep ediyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com