Advert
Advert
Advert

Milletvekili Önen Sulhan’ı ziyaret etti

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili A.Emin Önen, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri olarak Şanlıurfa’mıza atanan Turhan Selçuk’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak yaptıkları çalışmalar konusunda bilgi aldılar.

Milletvekili Önen Sulhan’ı ziyaret etti
Milletvekili Önen Sulhan’ı ziyaret etti

Ziyaret sırasında Milletvekili Emin Önen’e AK Pati İl Başkan Yardımcısı İbrahim Toru, Zeki Kurt hazır bulundular.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şanlıurfa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Turhan Selçuk, “Göreve atandığımız kısa süre zarfında öncelikle Şanlıurfa’daki sağlık hizmetleri, Hastaneler, mevcut tıbbi araç gereçler konusunu inceledik. İlçelerimizi de gezerek varsa ihtiyaçlarını yerinde belirledik. Bazı yerlerde ihtiyaç fazlası cihazları ihtiyaç olan Hastanelerimize aktardık. Şu an öncelikli tek ihtiyacımız yardımcı Sağlık personeli” dedi.

Sağlıkta yeni gelişmeler olduğunu hatırlatarak ne gibi değişiklikler olduğu konusunda kısa bilgi aldıktan sonra özellikle Çocuk Hastanesi konusunda vatandaşlardan şikayetler geldiğini belirten Milletvekili Emin Önen de, “Bilindiği gibi Şanlıurfa’mızda doğurganlık oranı çok fazla. Yılda 45 bin çocuğumuz ilköğretim okullarına kayıt yaptırıyor. Çocuk sayımızın fazlalığı nedeniyle mevcut Çocuk Hastanemiz yetersiz kalıyor ve şikayetlere neden oluyor” diyerek neler yapılması gerektiğini öğrenmek istediğini ve kendilerinin de Milletvekili olarak üzerlerine düşeni yapmak istediğini belirtti.

Sorunların genelinin yardımcı personel eksikliğinden kaynaklandığını belirten Genel Sekreter Sulhan şöyle dedi;

“Çocuk Hastanemizde 60 yatak oluşturmamıza rağmen, yardımcı personel eksikliğinden ancak 30 tanesini hizmete geçirebildik. Bu durumda Türkiye ortalamasının çok gerisindeyiz. Viranşehir ve Ceylanpınar’da sıkıntılarımız var. Siverek ve Viranşehir’de Yoğun Bakım servisi açamıyoruz. Bu arada ben Doğu illerinde de görev yaptım. Oradan Uzman hekimlerin kaçmak istemesini anlıyorum da Urfa gibi bir yerden gitmek istemelerine bir anlam veremiyorum. Bunların nedenlerini araştırıp çözüm bularak gitmelerini engellemeliyiz. Üniversite Hastanelerindeki Hocalarımız da imkansızlıklar nedeniyle Urfa’dan gitmek zorunda kalıyorlar.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!