Advert
Advert
Advert

Milletvekili Dr. Gök, Hilvan’da incelemelerde bulundu VİDEO ve FOTOĞRAFLI

Bir dizi temaslarda bulunmak için Hilvan ilçesinde incelemelerde bulunan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Abdülkerim Gök; “Biz olabilecekleri konuşuruz. Söz verdiğimizi takip ederiz. Sayın Bakanımız ve Milletvekili arkadaşlarımızla beraber ne söz verdiysek bir bir gerçekleştiriyoruz” dedi.

Milletvekili Dr. Gök, Hilvan’da incelemelerde bulundu VİDEO ve FOTOĞRAFLI
Milletvekili Dr. Gök, Hilvan’da incelemelerde bulundu VİDEO ve FOTOĞRAFLI

Milletvekili Dr. Abdülkerim Gök’e Hilvan Belediye Başkan Yardımcısı Nusrettin Esen, İlçe Başkanı Hanif Düzme, Suruç İlçe Başkanı Bekir Demirbilek eşlik etti.

 

Pazar gününü Hilvan ilçesine ayıran Dr. Abdülkerim Gök, Belediye Başkanlığını,  Parti İlçe yönetimini, Esnafı, STK’ları ziyaret ederek Hilvan’da yapılan yatırımları yerinde inceledi.

Esnaf ziyaretini gerçekleştiren Dr. Gök, esnafın sorunlarını not aldı. Hilvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Salgın ve Yönetimini ziyaret eden Gök; “Hilvanlı esnafı bire bir ilgilendiren Halk Bankasının Hilvan’da şube açması geçen hafta talepte bulundular. Halk Bankası Genel Müdürünü ziyaret ederek bu talebin yerine getirilmesini istedim. Yapılan çalışmalar neticesinde 2013 yılı içerisinde şube açılması halinde bir takım yasal sorunlar çıkabileceğini belirttiler. 2014 yılında Halk Bankası Hilvan Şubesi açılacağını belirttiler. Bende şimdiden size bilgiyi veriyorum. Halk Bankası 2014’te Hilvan’da şube açacak. Biz yapılanı söyleriz. Yalan siyaset yapmadık, yapmayız. Bu konuda Başbakanımız çalışması ve talimatı var. Biz olabilecekleri konuşuruz. Söz verdiğimizi takip ederiz. Sayın Bakanımız ve Milletvekili arkadaşlarımızla beraber ne söz verdiysek bir bir gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

Ömer Salgın ise, AK Parti Milletvekilleri halkın arasına girerek sorunlarımızı dinliyorlar. AK Parti hükümetinden önce yüzde 56 ile esnaf faizi kullanıyorduk, şimdi yüzde 6 ile kullanıyoruz, diyerek AK Partinin esnafa verdiği önemi belirtti.

 

Buradan AK Parti İlçe binasına geçen Dr. Gök, partililerle bir araya geldi. Parti çalışmalarının önemine değinen Gök, gençlerin partideki önemine değindi. Dr. Gök; “Gençlerimizin gözlerindeki ışıltıyı görmemek mümkün değil. Bu gençlerle daha huzurlu bir gelecek ülkemizi beklediğini ifade ediyorum” dedi.

 

Hilvan Belediyesinin kilit taşı ve alt yapı çalışmalarını inceleyen Milletvekili Gök, Belediye binasına geçerek Belediye Başkan Yardımcısı Nusrettin Esen’le bir araya geldi. Belediye çalışmalarını değerlendiren Dr. Gök; “Hilvan’da belediye, parti, STK velhasıl tüm kesimler Hilvan’a hizmet için kenetlenmiş durumdalar. Bizlerde gerek yeni hizmetlerin getirilmesi ve gerekse var olan hizmetlerin yürütülmesi noktasında ve gerekse vatandaşlarının sorunlarını yerinde görerek ve dinleyerek bu sorunları yerinde çözüleceklerini yerinde, Ankara’ya taşınması gerekenleri de Ankara’ya taşıyarak çözmek için Hilvan’dayız. Gençlerimizi, esnafımızı, STK’larımızı ziyaret ettik” dedi. Belediye Başkan Yardımcısı Nusrettin Esen ise Belediye’nin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

DEĞİŞTİRİLEN İSİMLER İADE EDİLDİN

Geçmişte köy ve ilçe isimlerinin değiştirildiğini, ancak kültürel olarak hala eski isimleri ile bilinen yerleşim yerlerinin tekrar aynı isimle değiştirilmesi gerektiğinin altını çizen Dr. Gök; “Hilvan ziyaretimizde hem STK hem de esnaf ziyaretimizde dikkatimi çekti. Kültürüler böyle, biz hangi isimle biliyorsak o isim hafızalardan silinmiyor. Ülkemizde Doğu Anadolunun bazı köylerinde ilçelerinde zaman zaman isim tartışmaları oldu. Örneğin Uluyazı dediğimizde Hilvanlılar Hoşin olduğunu bilmiyorlar. Yani Uluyazı ismi çok az biliniyor. İsimler noktasında yetkililere buradan hatırlatmak istiyoruz. Uluyazı köyünün ismi, vatandaşın hafızasında olan Hoşin ismi ile değiştirilmesi için yeni düzenleme yapılması gerekiyor. Çünkü vatandaş böyle istiyor. Biz vekil olarak dile getirmekle mükellefiz” dedi.

 

OKULLAR HAYAT BULUYOR

Hilvan Belediyesinin ‘Okullar Hayat Bulsun’ projesi çerçevesinde okul bahçelerinde uyguladığı projeyi yerinde inceleyen Dr. Gök; “Okullar hayat bulsun projesi çerçevesinde okul bahçelerinde çevre düzenlemesi ve park çalışmalarını yerinde inceliyoruz. Sayın Belediye Başkanımız Aslan Ali Bayık’ın bu çalışması adeta Türkiye’ye örnek teşkil edecek bir çalışmadır. Bu güzel uygulamayı diğer ilçelerimizde de yaygınlaştırmak isteriz. Okullar Hayat Bulsun çerçevesinde Hilvan’da Belediye Başkanımız ve arkadaşları 8 tane okulun kampus alanı içerisinde kilit taşları, çevre düzenlenmesi, bahçe düzenlenmesi son derece güzel olmuş. Yani okullar artık öğrenci ile sınırlı değil, istenirse ilçe halkının da faydalanacağı ortam sağlanmış. İlçe halkının bir çok sosyal faaliyetini gerçekleştireceği alanlara dönüşmüş durumda. Eğitimci olarak baktığımda çok mutlu oldum. Hem diğer ilçelerimizde hem de Merkez’de Belediyenin hamisi olacağı bu çalışmanın olmasını istiyoruz” dedi.

belediye başkanlığı

 

OKULLAR HAYAT BULSUN

 

DÜĞÜN

 

ESNAF

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu