Advert
Advert
Advert

Mikro Kredi'de Sayı 780'e Ulaştı

Mikro Kredi'de Sayı 780'e Ulaştı
Mikro Kredi'de Sayı 780'e Ulaştı

Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Yardım Birimi’nce Şair Nabi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende, 40 ev hanımına daha 1.000 TL’lik kredi desteği sağlandı.

       Törene, Belediye Başkanı Dr Ahmet Eşref Fakıbaba, Eşi Gül Fakıbaba, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Fevzi Yücetepe, Belediye Meclis Üyesi Neşet Uçkan, Yoksullukla ve İşsizlikle Mücadele Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, bazı STK temsilcileri, belediye birim amirleri ve çok sayıda mikro kredi üyesi bayan katıldı.

     Törende konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Mikro Kredi projesinde yakaladıkları başarının sadece kendilerine ait olmadığını, bu başarının özellikle Urfalı bayanlarla birlikte ortak yakalanan bir başarı olduğuna dikkat çekti.

    Mikro Kredi ailesine 40 bayanın katılımı ile toplam sayının 780’e ulaştığını belirten Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, mikro kredi ailesinin her geçen büyüdüğüne değinerek, bu durumun kendilerini oldukça mutlu ettiğini söyledi.

   Şanlıurfa Belediyesi olarak bayanlara açık açık pozitif ayrımcılık yaptıklarını  belirten Başkan Fakıbaba, “Sizler benim kızlarımsınız. Sizleri birer evladım olarak görüyorum. Size verdiğimiz önemden dolayı asla pişman değiliz. Çünkü yakalağınız başarıyla yüzümüzü ak ediyorsunuz. Çok ufak bir miktar parayla büyük mutluluklara imza atıyorsunuz. Eşlerinize ciddi anlamda örnek oluyorsunuz. Bu gösteriyor ki Urfa kadını isterse her şeyi başarır. Bu başarı inanın Türkiye’ye örnektir” diye konuştu.

     Mikro kredi üyesi bayanların istihdamına yönelik önemli projeler ürettiklerini dile getiren Fakıbaba, bundan sonraki süreçte çalışan kadınlarımızın sayılarını artırmaya gayret ettiklerini ifade etti.

     Konuşmanın ardından kredi dağıtım törenine geçildi. Başkan Fakıbaba ve diğer davetlilerin katılımıyla 40 ev hanımına daha 1.000 TL’lik kredi desteği sağlandı. Böylelikle sayıları 740 olan mikro kredi üye sayısı 780’e ulaştı.            

 

www.balikligol.com                                                              

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın