Advert
Advert
Advert

Mikro Kredi Ailesi’nde Sayı 1600’e Ulaştı

Şanlıurfa Belediyesi’nce Şair Nabi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende, 100 ev hanımına daha 1.000 TL’lik kredi desteği sağlandı. Böylelikle mikro krediden faydalanan bayan sayısı ise 1600’e ulaştı.

Mikro Kredi Ailesi’nde Sayı 1600’e Ulaştı
Mikro Kredi Ailesi’nde Sayı 1600’e Ulaştı


Törene, Belediye Başkanı Dr Ahmet Eşref Fakıbaba, Eşi Gül Fakıbaba, Yoksullukla ve İşsizlikle Mücadele Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, bazı STK temsilcileri, belediye birim amirleri ve çok sayıda mikro kredi üyesi bayan katıldı.
Törende konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Mikro Kredi projesinde yakaladıkları başarının sadece kendilerine ait olmadığını belirterek bu başarının özellikle Urfalı bayanlarla birlikte ortak yakalanan bir başarı olduğuna dikkat çekti.
Mikro Kredi ailesine 100 bayanın katılımı ile toplam sayının 1600’e ulaştığını belirten Belediye Başkanı Fakıbaba, mikro kredi ailesinin her geçen büyüdüğüne değinerek, bu durumun kendilerini oldukça mutlu ettiğini söyledi.
Mikro kredi üyesi bayanların istihdamına yönelik önemli projeler ürettiklerini dile getiren Fakıbaba, bundan sonraki süreçte çalışan kadınlarımızın sayılarını artırmaya gayret ettiklerini ifade etti.
Konuşmanın ardından kredi dağıtım törenine geçildi. Başkan Fakıbaba ve diğer davetlilerin katılımıyla 100 ev hanımına daha 1.000 TL’lik kredi desteği sağlandı..     

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti