Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Mikro dalga yemeği kanseri önlüyor

Mikro dalga yemeği kanseri önlüyor

Giriş Tarihi: 14 Şubat 2010 Pazar 06:35
Mikro dalga yemeği kanseri önlüyor

LWWPartnerships isimli internet sitesinde yayınlanan iki röportajda, Prof. Attilio Giacosa ve Prof. Jaak Janssens, kanseri önlemek için uygulanabilecek yöntemleri vurguladı. İlkinde koruyucu beslenmenin vücudun doğal savunmasını nasıl desteklediğini açıklayan araştırmacılar, sonrakinde ise göğüs kanserini önlemede en son gelişmelere ışık tuttular.

İtalya'da bir kliniğin gastroentoloji bölümünde görevli Prof. Giacosa, portakal, brokoli, brüksel lahanası, sarımsak, lahana ve karnabahar gibi sebze ve meyvelerin kanser için koruyucu beslenmenin önemli bir parçası olduğunu kaydetti.

Araştırmacılar, çalışmalarının özellikle akciğer, ağız boşluğu, yemek borusu, mide ve bağırsak tümörleri gibi birçok kanser türüne karşı meyve ve sebzelerin koruyucu rolü olduğunu gösterdiğini belirttiler.

Ayrıca, bu sebze ve meyvelerin nasıl hazırlandığının da önemli olduğuna dikkat çektiler. En uygun yaklaşımın, sebzelerin üretildiği yerde ve doğru mevsimde tüketilmesi olduğunu söyleyen araştırmacılar, keskin bıçak gibi uygun aletler kullanarak, gıdanın özünde meydana gelecek kaybı azaltmak gerektiğini açıkladılar. Ayrıca, mikrodalga fırında ve buharda pişirmenin de kanserleri önlemede en iyi iki teknik olduğunu ifade ettiler. Zaman online

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com