Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Migrene en başarılı tedavi yöntemi : Hacamat

Migrene en başarılı tedavi yöntemi : Hacamat

Türkiye’nin önde gelen haccamlarından Süleyman Gök, modern tıpta 'sebebi bilinmeyen; tedavisi mümkün olmayan' hastalıklar grubunda yer alan migrenin, hacamat tedavisiyle yüzde 95’lere kadar iyileştirildiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 1 Nisan 2012 Pazar 16:49
Migrene en başarılı tedavi yöntemi : Hacamat
Süleyman Gök, her geçen gün önemi daha iyi anlaşılan hacamatın, Doğal Tedavi Yöntemleri arasında migren hastalığına en mükemmel ve en kalıcı tedaviyi sağladığını belirterek, “Migren tedavisinde hacamat kesinlikle modern tıbbın en iyi ilaçlarından çok daha üstündür. Modern tıpta migren, 'sebebi bilinmeyen; tedavisi mümkün olmayan' hastalıklar grubuna dahil edilir.” dedi.Migren ağrısının omuzdaki boyun kaslarının sertleşmesi ile başladığını ve hastaneye gidip migren iğnesi vuruluncaya kadar veya bayılıncaya kadar devam ettiğini hatırlatan Haccam Süleyman Gök, şunları söyledi: “2009 yılından beri düzenli hasta kaydı tutuyorum. Elimde bulunan istatistiki verilere göre hacamat ile migrenden iyileşmeyenlerin sayısı 100 kişide 5-6 kişiyi geçmiyor. Migren tedavisinde hacamatın bir diğer avantajı ise hiç bir yan etkisinin olmamasıdır. Migren ilaçları zamanla markası değişir, dozajı yükselir fakat migreni tedavi etme yönünde hiç bir tesiri olmadığı gibi başta karaciğer, böbrek ve beyinde büyük tahribatlar yapar. Ayrıca migren ilaçlarının unutkanlık, asabiyet ve çok uykuya düşükünlük, uykuda dinlenememe gibi yan etkileri vardır. Migren hastası daha ilk seansda hacamat yaptırır yaptırmaz rahatlar. İkinci senadan sonra bir sonraki seansa kadar kolay kolay ağrı gelmez. Migren tedavisi için takribi 4-5 seans hacamat gereklidir. Kaç seans gerekli olduğu kişinin yaşına ve hastalığın ilerleme derecesine göre farklılık gösterir” dedi.Süleyman Gök, migren için belli noktaların tespit edilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Gerek kendi araştırmalarım gerekse yabancı kaynaklardan edindiğim bilgilerle bu noktaları buluyorum. Ayrıca bu noktalar sabit olmayıp hastanın diğer rahatsızlıklarına göre değişiklik arzedebilir.” dedi.Bu nedenle hastaların işin ehline hacamat yaptırmalarını isteyen Gök, “Söz konusu noktaları bilmeyen birisine hacamat yaptırsanız bile yanlış olmaz, yan etkisi hiç olmaz sadece 5 seans yerine belki 1-2 seans daha hacamat yaptırılması gerekebilir.” şeklinde konuştu.

Müslüm Aktürk / www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com