Advert
Advert
Advert

Midyat İHH Temsilciliği'nden yetim çocuklara bisiklet yardımı

Midyat İHH Temsilciliği, 6-12 yaş arasındaki yetim çocuklara yönelik düzenlediği kampanyada 26 çocuğa bisiklet hediye etti.

Midyat İHH Temsilciliği'nden yetim çocuklara bisiklet yardımı
Midyat İHH Temsilciliği'nden yetim çocuklara bisiklet yardımı

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH)  Midyat Temsilciliği Yetim Birimi, Midyat ve köylerinde yaşayan 17 yetim ile Dargeçit ilçesinde ikamet eden 9 yetim çocuğun bisiklet taleplerini karşılamak amacıyla başlattığı kampanya kapsamında,  hayırseverlerin de yardımlarıyla bisikletleri temin ederek çocuklara teslim etti.

Midyat Belediyesi’nin ev sahipliğinde öğle yemeğinde bir araya gelen yetim çocuklar ve ailelerine İHH Midyat Temsilcisi Murat Aykat ve Yetim Birimi Sorumlusu Sümeyye Yarış tarafından hediyeleri takdim edildi. 

Hediyelerin takdim töreninde konuşan İHH Midyat Temsilcisi Murat Aykat yetim ve öksüz çocukları her zaman destekleyeceklerini belirterek, “Biz insanların her zaman merhamet dilini kullanması lazım. Bu gün bu yetim kardeşlerimize küçük bir bisiklet hediye ettik. Bunun anlamının çok büyük olduğunu düşünüyorum. Herkes iyilikten bahseder, fakat ‘ne yaptınız?’  diye sorduğumuzda ise suspus olurlar. Bizlerin ‘en son ne zaman bir yetimin başını okşadık?’ diye artık kendi kendimize sormamız lazım. Bu tür etkinliklerle insanların yetim çocukların hayatlarına katkı sunmalarını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Bugün bu çocuklara yapılacak yardım ve sahip çıkılmasının yarına sirayet edecek bir paylaşma ruhunun gelişmesine yardım edeceğini belirten Aykat, “Bu çocuklar zaten kimsesiz, anne ve babasız. Bari biz sahip çıkalım küçük bir hediye ile onları mutlu edelim.” dedi.

Her  evde bulunan bir yetime verilmek üzere başlatılan bisiklet kampanyası çerçevesinde 26 yetime bisiklet verdiklerini söyleyen İHH Midyat Yetim Birimi Sorumlusu Sümeyye Yarış ise, bu kampanyaları ile bir nebze de olsa bu yetimlerimi sevindirmeyi amaçladıklarını belirterek, “Tabi bu arada yetimler gülerse biz inanıyoruz ki bütün dünya güler.” İfadelerini kullandı.

Yarış, “Yetim ailelerin ve çocuklarının yalnız olmadıklarını hissettirmek için bugün çocuklara bu hediyeleri dağıttık. Çocuklarımızın sosyalleşmesine katkıda bulunmak, hem de günün büyük bir bölümünü televizyon karşısında değil de akranlarıyla, hediye ettiğimiz bu bisikletlerle gezmeleri ve oyun oynamalarını istiyoruz. Sponsor olanlara teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da sponsor olmak isteyen vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından hediyeleri verilen çocuklar ilk kez bir bisiklet sahibi olmanın sevincini yaşadı. (Süleyman Tunç-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı