Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset MHP, Şanlıurfa'yı istemiyor

MHP, Şanlıurfa'yı istemiyor

2014'ün Mart'ında yapılacak mahalli idareler seçimlerinde MHP, 9 Büyükşehir seçimlerini kazanmak için hedefe koyarken, Şanlıurfa Büyükşehiri gözden çıkardı.

Giriş Tarihi: 19 Mart 2013 Salı 07:46
MHP, Şanlıurfa'yı istemiyor

2014'ün Mart'ında yapılacak mahalli idareler seçimlerinde AK Parti'nin olası bir puan kaybının birkaç ay sonraki cumhurbaşkanlığı seçimini önemli oranda etkileyeceğini düşünen parti yönetimi, 1 Ocak itibarıyla çalışlamalara başladı.

24 Ocak'ta Söğüt'teki mitingle seçim startı veren MHP, teşkilat görüşleriyle anketlerin örtüştüğü yerlerde aday açıklamalarına başladı. MHP gözünü CHP ve AK Parti'nin güçlü olduğu şehirlere çevirdi. Antalya, Aydın ve Mersin gibi büyükşehir belediyelerini CHP ile Samsun, Kocaeli, Sakarya gibi büyükşehir belediyelerini elinde bulunduran AK Parti, yerel seçimlerde MHP'yenilecek mi?

 

Blindiği gibi Şanlıurfa her zaman merkez muhafazakar yapısı ile Refah partisi geleneklerinde olan partilere oy verir. MHP ise bu seçimde Şanlıurfa'ya yeltelenemiyor.

 

9 IŞIKTA 9 BÜYÜKŞEHİR

Partinin kurucu genel başkanı merhum Alparslan Türkeş'in 9 ışık doktrinini şiar edinen parti, 9 ilde büyükşehiri alabilmek için iddialı çalışmalar yapıyor. Bu iller, MHP'nin geleneksel olarak güçlü olduğu Adana, Antalya, Hatay, Mersin. MHP'nin kazanmayı istediği diğer büyükşehirler ise Ankara, Aydın, Sakarya, Samsun, Kocaeli(Yapılan son anketlerde AK Parti'nin Karadeniz Bölgesi'nde en fazla oyu Samsun'da alacağı sonucu ortaya çıkmıştı) Diğer illerde de analizler tamamlandı. 2009'da en iyi oy alınan yerler, az farkla kaybedilen belediyeler, parlamento dışı partilerden seçilen belediye başkanları gibi istatistiki çalışmalar yapılıyor. Adaylar konusunda da teşkilatlara inisiyatif tanındı. "Üzerinde ittifak ettiyseniz adayınızı getirin, açıklayalım" diyerek örgütlere mesaj veren Genel Merkez, nisan ayında bazı illerde belediye başkan adaylarını açıklayacak. Partinin yerel seçimlerde kullanacağı seçim şarkısı da belirlendi.

TARİHİMİZİN EN YÜKSEK OYU

MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Büyükşehir Yasası'nın iktidarın aleyhine döneceği konusunda iddialı: Bu yasa, yerel seçimde millettendönecek. MHP, 44 yıllık tarihi boyunca genel seçimler dahil en yüksek oyu, bu seçimde alacak.

Kaynak: Akşam-Haber7-balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Figen Yüksekdağ'ın vekilliği düştü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com