Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Mezhep fitnesi çok tehlikeli

Mezhep fitnesi çok tehlikeli

Giriş Tarihi: 14 Şubat 2010 Pazar 11:58
Mezhep fitnesi çok tehlikeli

Lübnan İslami Direnişi Hizbullah milletvekillerinden Nevaf Musevi Sur şehrinde direniş haftası münasebetiyle düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmasında Lübnan'ın birliğini tehdit eden mezhebi fitne girişimlerine dikkat çekti.

Musevi "Lübnanlıların ulusal birliğini, iç savaş ya da mezhebi fitne yoluyla tehdit eden tehlike, İsrail tehlikesinden daha büyüktür. Lübnan'ı çevreleyen bu tehlikeye ışık tutmak ve engellemek için çalışmalıyız" dedi.

Mezhebi fitne ve iç savaşa karşı herkesi sorumlu olduğunu savunan Musevi "Mezhebi fitne tehlikesinin gerçekleşmemesi için herkes, gerekli tedbirleri almakla sorumludur" diye konuştu.

İran'daki Milyonlar, Dünyaya Mesaj Verdi

İran'da seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra meydana gelen olaylara değinen Musevi, "Karar, İslam Devrimi'nin düşürülmesi ve İran'ın Amerika'ya bağlı bir eve dönüştürülmesiydi. Fakat İran halkı, milyonlar halinde meydana inerek, tüm dünyaya mesaj verdi" dedi.

Musevi "İran'da İslam Devrimi'nin zafer kazanması, bölgesel ve uluslar arası tüm denklemleri değiştirdi. Zafer kazanan direniş de İmam Humeyni'nin fikirlerinin ürünüydü. İran, bugünlerde sadece İslam Devrimi'nin yıl dönümünü değil, son dönemlerde karşı karşıya bulunduğu savaşa karşı elde ettiği zaferi de kutlamaktadır" sözleriyle konuşmasına son verdi.

Safiyuddin: Denklemler, Temmuz 2006'da Bozuldu

Nebatiye'de İran Kızıl Ay'ı tarafından düzenlenen etkinliğe katılan Hizbullah'ın Yürütme Meclisi Başkanı Haşim Safiyuddin ise İsrailli liderlerin sık sık sözünü ettiği "denklemin bozulması" tehdidine dikkat çekti.

Safiyuddin "Biz, Barak'tan Lieberman'dan ve Netanyahu'dan "denklemin bozulması"ndan söz ettiklerini duymaktayız. Biz, onlara "denklemlerin Temmuz 2006'da bozulduğunu hatırlatıyoruz. Temmuz 2006'da sadece denklemler bozulmadı aynı zamanda onların başları da Lübnan'da ezildi. Onlar bilmeli ki Hizbullah, Temmuz 2006'dan tamamen farklı bir konuma ulaştı. Denklemler değişti. Onlar, Hizbullah'a ulaşacak silaha tahammül edemeyeceklerini söylüyorlar. Oysa tahammül edemeyecekleri, Temmuz 2006'de gerçekleşti. O da ağır bir hezimetti" dedi.

İslam Devrimi'nin yıl dönümü münasebetiyle Sur şehrindeki İmam Humeyni Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte söz alan Hizbullah milletvekili Ali Fayyad ise İran'ın, ümmeti tehdit eden tehlikeye karşı mezhep ve ırk ayırımı yapmadan herkese destek olduğunu söyledi.

isra haber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Türkiye 4 Bin askerle hedefe kilitlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com