Advert
Advert
Advert

'Mezarlarımızı bulmakta zorluk yaşıyoruz'

Silvan merkezde bulunan mezarlıkların bakımsızlıktan neredeyse yok olduğunu belirten Silvanlılar, yetkililerin bu konudaki duyarsızlıklarına tepki gösterdi.

'Mezarlarımızı bulmakta zorluk yaşıyoruz'
'Mezarlarımızı bulmakta zorluk yaşıyoruz'

Silvan’da bulunan mezarlıkların bakımsızlıktan dolayı yok olmayla karşı karşıya olduğunu belirten Silvanlılar, hizmet etmesi gerekenlerin bu konuda hiçbir adım atmamasına tepki gösterdi.

Silvan Cami Mahallesi Karabehlül Mezarlığında hizmet etmesi gereken ve bunun için ücret alan mezarlık çalışanının duyarsızlığı ve işinin hakkını vermemesi nedeniyle mezarlığın adeta yok olduğunu ve mezarlığa gittiklerinde yakınlarına ait mezarları bulmakta sıkıntı çektiklerini belirten mahalle sakinleri, bu konuda gösterilen duyarsızlığa bir anlam veremediklerini söylediler.

Bu mezarların herkesin son durağı olduğunu ve herkesin bir gün buralara geleceğini düşünerek buralara yönelik hizmet getirmeleri gerektiğini belirten mahalle sakinleri, bu konuda özellikle belediyenin de üzerine düşeni yapması çağrısında bulundu.

Mezarlıkta, kuruyan otların temizlenmemesinden dolayı da zaman zaman büyük sıkıntıların yaşandığını ve çocukların yaktıkları ateşlerin mezarlıkta büyük yangınlara neden olduğunu belirten mahalle sakinleri, “Çıkan bu yangınları söndürmekte büyük sıkıntı yaşıyoruz.  Mezarlıkta çeşme olmadığı için buralara su taşımamızda bizim için büyük sıkıntı. Ama her şeyden önce buraya hizmet edecek birisinin görevlendirilmesi gerekir.” şeklinde konuştu. (İdris Kılıçaslan- İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı