Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Mevsimlik tarım işçileri için resim sergisi

Mevsimlik tarım işçileri için resim sergisi

Şanlıurfa'da Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ve Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları Derneği öncülüğünde düzenlenen 'Mevsimlik Tarım İşçileri' resim sergisi açıldı.

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2015 Salı 11:24
Mevsimlik tarım işçileri için resim sergisi

Şanlıurfa Belediyesi Sergi Salonunda açılışı gerçekleşen resim sergisine Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Metin Çadırcı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdulkadir Acar, Karaköprü ilçe Başkanı Metin Baydilli ve Mevsimlik Tarım Derneği  (MEVTİ-DER) Başkanı Mehmet Göbek katıldı.

Türkiye genelinde çalışan mevsimlik tarım işçilerinin sergilendiği ve farkındalık oluşturmaya yönelik açılışı gerçekleşen sergi salonunu gezen başkan yardımcıları, konu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Sergiyi, Türkiye Fotoğraf Federasyonuyla beraber tarım işçilerinin barınma, sağlık sorunlarına dikkat çekmek için açtıklarını belirten Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Yasin Küçük, sergiyle ilgili yaptıkları çalışmaları Türkiye Fotoğraf Federasyonu öncülüğünde Büyük Millet Meclisine sunduklarını söyledi.

Mevsimlik tarım işçilerinin sorunlarını insanlara fotoğraflar aracılığıyla aktarmaya çalıştıklarını sözlerine ekleyen Küçük, “Bilindiği üzere Urfa Türkiye’de en fazla tarım işçilerinin olduğu ildir. Farkındalık oluşturmak amacıyla, Urfa’daki mevcut tarım işçilerinin dertlerini, problemlerini soruyla ilgili bir sergi açtık. Mevsimlik tarım işçilerinin sorunlarını insanlara fotoğraflar aracılığıyla anlatmak. Ayrıca bu sergiyle ilgili yaptığımız çalışmaları Türkiye Fotoğraf Federasyonu öncülüğünde Büyük Millet Meclisine sunduk. Bu vesileyle bütün Şanlıurfalıları bu sergiye bekliyoruz.” şeklinde konuştu. (Ramazan Casuk - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliği harekete geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com