Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Mevsimlik İşçilerin Sağlığı Değerlendirildi

Mevsimlik İşçilerin Sağlığı Değerlendirildi

Şanlıurfa Vali Vekili Aylin Kırcı Duman, Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sağlığını Geliştirme Programı kapsamında düzenlenen Medya Temsilcileri Toplantısına katıldı.

Giriş Tarihi: 18 Kasım 2014 Salı 09:41
Mevsimlik İşçilerin Sağlığı Değerlendirildi

Harran Üniversitesi Tarımda İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından bir otelde gerçekleştirilen toplantıda; program kapsamında gelinen nokta ve etkisi kanıtlanan adımlar açıklandı. İşbirliği içerisinde çalışan tarafların katıldığı toplantıda konuşan Vali Vekili Aylin Kırcı Duman; tarımda çalışan insanların sorunlarının en aza indirilmesi için yürütülen her türlü çalışmaya destek verdiklerini belirtti. Tarımda çalışan insanların sağlıklarının çok önemli olduğunun altını çizen Vali Vekili Duman, bu konuda çeşitli bakanlıklar nezdinde yürütülen çalışmaların önemine değindi.

Harran Üniversitesi Tarımda İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof Dr. Zeynep Şimşek ise yaptığı açıklamada; hazırlanan programın, mevsimlik gezici tarım işçilerinde özellikle hastalıkların önlenmesine, ana-çocuk sağlığı düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirtti.

Toplantı yapılan konuşmaların ardından konunun paydaşlarının görüşlerinin alınması ve katılan basın mensuplarının sorularının cevaplanmasıyla devam etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

AYAĞIMIZI BAĞLAYAN PRANGALARDAN KURTULMALIYIZ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com