Advert
Advert
Advert

Mevlid Kandilinde Dergah Camisi Tıklım Tıklım

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (sav) doğum günü olan Mevlit Kandili dolanısıyla Şanlıurfa'daki camiiler tıklım tıklım doldu.

Mevlid Kandilinde Dergah Camisi Tıklım Tıklım
Mevlid Kandilinde Dergah Camisi Tıklım Tıklım
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (sav) doğum günü olan Mevlit Kandili tüm illerdede dualarla kutlanıyor. Kandil gecesini idrak etmek isteyen müslümanlar camilere akın etti. Şanlıurfa'da binlerce vatandaş, akşam namazı sonrası camilere akın etti. Tarihi Balıklıgöl Dergah camisi yatsı namazından saatler öncesinde doldu.
Şanlıurfa'da, Mevlit Kandili sebebiyle vatandaşlar Dergah camii'ye akın etti. Çevre ilçelerde de insanların geldiği Dergah camii'de kandil coşkusu dualarla yaşandı. Her yaştan insanın yoğun ilgi gösterdiği Dergah camiisi, en yoğun gecelerinden birini yaşadı. Mevlit Kandili nedeniyle tarihi camide Kur'an-ı Kerim ve mevlit okundu. Okunan dualara küçük yaştaki çocuklar da el açarak eşlik etti.
Vatandaşlar, Mevlit Kandili nedeniyle Balıklıgöl Dergah Camisi'ye gelmeyi tercih ettiklerini söyledi. Burada bazı vatandaşlar lokum ve şeker ikram etti. Ayrıca çevre ilçelerden geldiklerini söyleyen kimi vatandaşlar ise Mevlit Kandili'ni hakkıyla eda edebilmenin sancısını yaşadıklarını dile getirdi.
Şanlıurfa'da kandil sebebiyle Halil-Ür Rahman Balıklıgöl Dergah camisi başta olmak üzere ulucamii, Eyyüp peygamber makamı, ve Hasanpaşa camii gibi bir çok camilerde düzenlenen kandil programları büyük ilgi gördü. Yanlarına çocuklarını alan aileler, gecenin feyzinden faydalanmak için camileri doldurdu. Akşam ezanının okunmasıyla beraber camiler önünde toplanmaya başlayan vatandaşlar, okunan Kur'an-ı Kerim, Mevlid-i Şerif ve ilahileri dinledi, bol bol namaz kılıp dua etti. 
GAPHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!