Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Mevlana Rumi Cami ve Külliyesi inşaatı hızla sürüyor

Mevlana Rumi Cami ve Külliyesi inşaatı hızla sürüyor

Mevlana Celalettini Rumi Cami ve Külliyesinin inşaat çalışmalarına aralıksız devam ediliyor.

Giriş Tarihi: 28 Temmuz 2012 Cumartesi 18:43
Mevlana Rumi Cami ve Külliyesi inşaatı hızla sürüyor

Bölgenin en büyük külliyesi olarak inşaatına başlanan Mevlana Celalettini Rumi Cami ve külliyesinin inşaat çalışmalarına hayırseverlerin desteğiyle devam ediliyor.

Şanlıurfa’da 20 dönüm alan üzerinde yapılmaya başlanan Mevlana Celalettini Rumi cami ve külliyesinin inşaat çalışmaları hayırseverler vatandaşların desteğiyle gece gündüz aralıksız olarak sürdürülüyor.

Bölgenin en büyük külliyesi olarak Şanlıurfa yeni hal pazarı yanında bulunan çevre yolunda inşaatına başlanan Mevlana Celalettini Rumi cami ve külliyesi projesinin içersinde 5 bin kişilik cami, erkekler ve bayanlar için ilim ve hafızlık medresesi, Mevlevihane Dergâhı, Arapça, Farsça ve İngilizce derslerinin verileceği alanlar bulunuyor.

Şanlıurfa Mevlevihanesini yaşatma ve kültür derneği başkanı Şanlıurfa’nın tanınmış hafızlarından Hafız Kasım Sezer Kanal Urfa’ya yaptığı açıklamada bölgenin en büyük külliyesi hakkında bilgi verdi.

Hafız Kasım Sezer açıklamasında bölgenin en büyük külliyesi olarak inşaatına başlanan Mevlana Celalettini Rumi Cami ve külliyesi projesinin içersinde 5 bin kişilik cami, erkekler ve bayanlar için ilim ve hafızlık medresesi, Mevlevihane Dergâhı, Arapça, Farsça ve İngilizce derslerinin verileceği alanların bulunduğunu belirtti.

Hayırsever vatandaşların desteğiyle inşaat çalışmalarına devam edilen projenin yaklaşık 4 yılda tamamlanacağını belirten dernek başkanı hafız kasım sezer projenin toplam maliyetinin ise 40 milyon TL olduğunu belirterek destek veren hayırseverlere teşekkür edip desteklerin devamını beklediklerini söyledi.

Haber: Kadir Çelikcan Kanalurfa

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com