Advert
Advert
Advert

Mevlana Rumi Cami ve Külliyesi inşaatı hızla sürüyor

Mevlana Celalettini Rumi Cami ve Külliyesinin inşaat çalışmalarına aralıksız devam ediliyor.

Mevlana Rumi Cami ve Külliyesi inşaatı hızla sürüyor
Mevlana Rumi Cami ve Külliyesi inşaatı hızla sürüyor

Bölgenin en büyük külliyesi olarak inşaatına başlanan Mevlana Celalettini Rumi Cami ve külliyesinin inşaat çalışmalarına hayırseverlerin desteğiyle devam ediliyor.

Şanlıurfa’da 20 dönüm alan üzerinde yapılmaya başlanan Mevlana Celalettini Rumi cami ve külliyesinin inşaat çalışmaları hayırseverler vatandaşların desteğiyle gece gündüz aralıksız olarak sürdürülüyor.

Bölgenin en büyük külliyesi olarak Şanlıurfa yeni hal pazarı yanında bulunan çevre yolunda inşaatına başlanan Mevlana Celalettini Rumi cami ve külliyesi projesinin içersinde 5 bin kişilik cami, erkekler ve bayanlar için ilim ve hafızlık medresesi, Mevlevihane Dergâhı, Arapça, Farsça ve İngilizce derslerinin verileceği alanlar bulunuyor.

Şanlıurfa Mevlevihanesini yaşatma ve kültür derneği başkanı Şanlıurfa’nın tanınmış hafızlarından Hafız Kasım Sezer Kanal Urfa’ya yaptığı açıklamada bölgenin en büyük külliyesi hakkında bilgi verdi.

Hafız Kasım Sezer açıklamasında bölgenin en büyük külliyesi olarak inşaatına başlanan Mevlana Celalettini Rumi Cami ve külliyesi projesinin içersinde 5 bin kişilik cami, erkekler ve bayanlar için ilim ve hafızlık medresesi, Mevlevihane Dergâhı, Arapça, Farsça ve İngilizce derslerinin verileceği alanların bulunduğunu belirtti.

Hayırsever vatandaşların desteğiyle inşaat çalışmalarına devam edilen projenin yaklaşık 4 yılda tamamlanacağını belirten dernek başkanı hafız kasım sezer projenin toplam maliyetinin ise 40 milyon TL olduğunu belirterek destek veren hayırseverlere teşekkür edip desteklerin devamını beklediklerini söyledi.

Haber: Kadir Çelikcan Kanalurfa

 

Hafız Kasım Sezer Mevlana Celalettini Rumi Cami ve külliyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!