Advert
Advert
Advert

Mevlana Rumi Cami posteri önünde hatıra fotoğrafı

Vali Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Şanlıurfaspor taraftarları ve çeşitli STK’lar inşaatı süren Mevlana Rumi Cami ve Külliyesi posteri önünde poz verdiler.

Mevlana Rumi Cami posteri önünde hatıra fotoğrafı
Mevlana Rumi Cami posteri önünde hatıra fotoğrafı

Şanlıurfa Mevlevihanesini Yaşatma Derneği tarafından 20 dönüm arazi üzerinde 40 milyon TL harcanarak 4 yılda tamamlanması planlanan 5 bin kişilik Camiinin inşaatı hızla sürüyor.

Vali Güvenç’e ve beraberindekilere İnşaat hakkında bilgiler veren Hafız Kasım, dört yıl sonra tamamlanacak olan inşaatın Şanlıurfa’nın en büyük camisi olacağını söyledi. Hafız Kasım, Camiinin 4 minareli olacağını, burada caminin yanı sıra medreseleri de barındıran kapsamlı bir ilim yuvası ve müspet ilimlerin de yer alacağı bir külliye olacağını ifade etti. ‘Bu mimari eser doğunun en büyük ilim medresesi olacaktır’ diyen Hafız Kasım Sezer Vali Celalettin Güvenç’e ve Belediye Başkanı Ahmet Fakıbaba’ya ziyaretlerinden ve katkılarından dolayı teşekkür etti.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ise, 11 Nisan’da temeli atılan eserle ilgili şunları söyledi: “Bu ilim medresesinin, 5 bin kişilik bölgenin en büyük camisinin temelini büyük bir mutlulukla atmıştık.  Bugün de bu eserin yükselmeye başladığını görüyoruz. Şanlıurfalı Şanlıurfa’ya ve kendine yakışanı yapıyor. Ümit ediyorum ki bu heyecanla, bu destekle tüm Urfalıların desteğiyle bu eser ortaya çıkacaktır. Sadece Şanlıurfa’ya da değil tüm bölge insanının ilmine, irfanına, kültürüne önemli bir katkı yapacaktır. Bu ilim yuvaları, bu camiler, bu topraklarda olduğu müddetçe inancımızın, kültürümüzün sigortası olmaya devam edecektir.”

Konuşmasının ardından bu eserin oluşmasına destek veren herkesi kutlayan Vali Güvenç, bu işe önderlik eden Hafız Kasım Sezer’e de ayrıca teşekkür etti.

Daha sonra kısa bir süre sohbet eden heyet cami posterinin önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır