Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Mevlana Külliyesi inşası devam ediyor

Mevlana Külliyesi inşası devam ediyor

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, yapımı devam eden Mevlana Külliyesi inşaatını ziyaret ederek çalışmaları inceledi.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2014 Cumartesi 12:04
Mevlana Külliyesi inşası devam ediyor

Şanlıurfa Mevlevihane Yaşatma ve Kültür Derneği tarafından Şanlıurfa Ticaret Merkezi civarında yapılankülliye inşaatında Dernek Başkanı Kasım Hafız olarak bilinen Kasım Sezer ve Habib Arslan’la görüşen Vali İzzettin Küçük, çalışmalar hakkında Kasım Hafız’dan bilgi aldı. Yapılan külliyeye gerekli desteği vereceklerini ifade eden Vali Küçük: “Bu güzel eser için elimizden gelen her türlü imkan sağlanacaktır” dedi.

Şanlıurfa Mevlevihane Yaşatma ve Kültür Derneği Başkanı Kasım (Hafız) Sezer ise desteklerinden dolayı Vali İzzettin Küçük’e teşekkür ederek: “Külliyemizin inşaatına destek olan herkese Sayın Valimizin nezdinde teşekkür ediyorum. Sayın Valimizin de destekleri bu yolda bizlere güç verecektir” dedi.

20 dönüm alan üzerinde bölgenin en büyük külliyesi olacak şekilde yapımı devam eden külliyede 5 bin kişilik caminin yanı sıra, erkekler ve bayanlar için ilim ve hafızlık medresesi, Mevlevihane Dergâhı, Arapça, Farsça ve İngilizce derslerin verileceği alanlar yer alacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com