Advert
Advert
Advert

Meteorolojiden yoğun kar uyarısı

Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesimi, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Ağrı çevrelerinde yoğun kar yağışı bekleniyor.

Meteorolojiden yoğun kar uyarısı
Meteorolojiden yoğun kar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin büyük bölümünde görülecek olan yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesimi, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Ağrı çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Akdeniz ve Ege kıyıları dışında ülke genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının ülke genelinde hissedilir (8-12) derecede azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgârın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde güney ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Batı Karadeniz kıyıları ile Batı Akdeniz kıyı kesiminde kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Bölgelerde hava

Marmara: Çok bulutlu, güney ve doğu kesimleri ile Kırklareli'nin doğu ilçeleri ve Tekirdağ çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova ile Bursa çevrelerinde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. 

Ege: Parçalı, kuzey ve iç kesimleri yer yer çok bulutlu, Manisa, Kütahya ve Afyonkarahisar çevreleri ile İzmir'in kuzey ilçelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Akdeniz: Parçalı, iç ve doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu Hatay, Osmaniye ve Anamur çevrelerinin yağmur ve sağanak, Kahramanmaraş çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar, öğle saatlerinde Isparta çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölge genelinin aralıklı hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Batı Karadeniz: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesiminde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. 

Doğu Anadolu: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Van ve Ağrı çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin güneyinde yağmur ve karla karışık yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin kuzey kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Bazı illerde hava

İstanbul: Yoğun kar yağışlı -2/0

Ankara: Hafif kar yağışlı -9/-2

İzmir: Çok bulutlu 0/6

Adana: Çok bulutlu 2/12

Diyarbakır: Aralıklı kar yağışlı -2/2

Batman: Aralıklı kar yağışlı -6/3

Van: Aralıklı kar yağışlı -5/1

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!