Advert
Advert
Advert

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

HABER MRK - Akşam ve gece saatlerinde İstanbul, Yalova, Bursa, Balıkesir, Uşak, Denizli, Muğla, Antalya, Isparta, Burdur ve Aydın çevreleri ile Manisa ve İzmir'in doğusunda kuvvetli yağış bekleniyor.

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı
Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin  batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara ve Ege bölgeleri ile akşam saatlerinden itibaren Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz'in sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam ve gece saatlerinde İstanbul, Yalova, Bursa, Balıkesir, Uşak, Denizli, Muğla, Antalya, Isparta ve Burudur ile Aydın çevreleri ile Manisa ve İzmir’in doğusunda kuvvetli olması bekleniyor. Ege ve Akdeniz ile İç Anadolu'nun güney ve doğusunda toz taşınımı bekleniyor.

Hava sıcaklığının batı bölgelerde yağışla birlikte 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor.

Rüzgârın güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun güney ve doğusunda kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Bölgelerde hava:

Marmara: Parçalı çok bulutlu, bölgenin doğusu ve Balıkesir çevreleri ile öğle saatlerinden sonra bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam ve gece saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Ege: Parçalı çok bulutlu, Manisa, Kütahya'nın kuzey ve batısı, Uşak'ın batısı, İzmir ve Aydın'ın iç kesimleri ile öğle saatlerinden sonra bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi tahmin ediliyor.

Akdeniz: Parçalı, zamanla batısının çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Isparta, Burdur ve Antalya'nın batı çevrelerinin, gece Batı Akdeniz bölümünün sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren Batı Akdeniz'de yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İç Anadolu: Az bulutlu, batısının parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir, akşam ve gece saatlerinde bölgenin kuzeybatısının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Batı Karadeniz: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu ve Düzce, akşam ve gece saatlerinde Sinop dışında bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak geçeceği tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Az bulutlu ve açık, Orta Karadeniz bölümü parçalı bulutlu.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

Bazı illerde hava nasıl olacak?

İstanbul: Kuvvetli sağanak yağışlı 9/16

Ankara: Çok bulutlu, akşam sağanak yağışlı 6/22

İzmir: Gök gürültülü sağanak yağışlı 14/19

Adana: Parçalı bulutlu 12/26

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 2/21

Batman: Az bulutlu ve açık 1/23

Van: Az bulutlu ve açık -1/11

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret