Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Meteorolojiden flaş uyarı! kuvvetli sıcaklar geliyor

Meteorolojiden flaş uyarı! kuvvetli sıcaklar geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere; ülkenin doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Şanlıurfa ve Ordu çevreleri, Samsun, Tokat, Malatya ve Sivas'ın doğu ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Giriş Tarihi: 18 Haziran 2016 Cumartesi 13:37
Meteorolojiden flaş uyarı! kuvvetli sıcaklar geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz ile İç Anadolu’nun batısında beklenen sıcak hava dalgası sebebi ile dikkatli olunması uyarasında bulundu.


Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere; ülkenin doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Şanlıurfa ve Ordu çevreleri, Samsun, Tokat, Malatya ve Sivas'ın doğu ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının batı bölgelerde 2 ila 6 derece artacağı, doğu bölgelerimizde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın, genellikle kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Ege Kıyıları, Orta ve Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Batı Karadeniz Kıyıları, İç Anadolu'nun iç ve doğu kesimleri, Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve batı kesimlerinde kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

Kuvvetli sıcak uyarısı

Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz ile İç Anadolu’nun batısında beklenen sıcak hava dalgası sebebi ile (mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde) meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması tavsiye edildi.

Bölgelerde hava

Marmara: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Ege: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Orta ve Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık, doğusunun yer yer parçalı bulutlu, Sivas'ın doğu kesimlerinin öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; iç ve doğu kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

Batı Karadeniz: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı kesimlerinde kuzey doğulu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Ordu çevreleri, Samsun'un ve Tokat'ın doğu ilçelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi ve doğusu ile Elazığ çevreleri ve Malatya'nın doğu kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güney ve batı kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzeyi ve doğusu ile Şanlıurfa çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey ve batı kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

Bazı illerde hava sıcaklığı ise şöyle bekleniyor:

İstanbul: Az bulutlu ve açık/33

İzmir: Az bulutlu ve açık/39

Adana: Az bulutlu ve açık/36

Ankara: Az bulutlu ve açık/31

Bolu: Az bulutlu ve açık/31

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı /23

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı/18

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı/31 (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gazeteci Ayhan'ın acı günü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com